MojAndroid

Portál SamMobile zverejnil ďalšie informácie ohľadom smartfónov značky Samsung, ktoré v blízkej budúcnosti dostanú aktualizáciu na Android 13 spolu s novou verziou používateľskej nadstavby One UI 5. Máme k dispozícii informácie o ďalších troch modeloch. Reč je o telefónoch Samsung Galaxy S10 Lite, Samsung Galaxy A32 5G a Samsung Galaxy A52s 5G. Pokiaľ ste vlastníkom jedného z týchto zariadení, čítajte ďalej. Možno sa už onedlho dočkáte veľkej aktualizácie.

Samsung už aktualizoval svoju aktuálnu vlajkovú sériu

Stabilnú aktualizáciu na Android 13 už získala aktuálna vlajková séria Samsung Galaxy S22. Taktiež máme predstavu o termínoch príchodu aktualizácie pre ďalšie zariadenia od tohto juhokórejského giganta. Ako to ale je so staršími alebo lacnejšími telefónmi?

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro fotoporovnanie
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

Samsung Galaxy S10 Lite a Android 13

Začnime modelom Samsung Galaxy S10 Lite. Ten má oproti zbytku série Samsung Galaxy S10 tú výhodu, že na trh prišiel neskôr s Androidom 10 namiesto Androidu 9.0 Pie. Tým pádom sa jeho používatelia budú môcť tešiť na ešte jednu veľkú aktualizáciu operačného systému. Android 13 by naň mal doraziť v decembri. Údajne sa predtým nedočkáme žiadnych testovacích beta verzií, ale dorazí rovno tá stabilná. Firma Samsung tak má ešte jeden až dva necelé mesiace na to, aby zostavu otestovala a opravila prítomné chyby.

Samsung Galaxy S10 Lite vytacanie cisla
Samsung Galaxy S10 Lite | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy A32 5G a Android 13

Ďalším onedlho aktualizovaným smartfónom bude Samsung Galaxy A32 5G. Nedávno naň dorazila novembrová bezpečnostná aktualizácia. Podľa dostupných informácií, ktoré sa nachádzajú aj v našom prehľade aktualizovaných Samsung smartfónov na Android 13, by tento telefón z nižšej strednej triedy mal taktiež dostať update v priebehu decembra.

Samsung Galaxy A32 5G
Samsung Galaxy A32 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Samsung Galaxy A52s 5G a Android 13

Na záver tu máme aj veľmi obľúbený Samsung Galaxy A52s 5G. Pre vlastníkov tohto smartfónu máme vynikajúce správy. Systém Android 13 spolu s grafickým rozhraním One UI 5 sa už testuje interne. Označenie testovného firmvéru je známe ako A528BXXU1DVJG a stabilný update sa s najväčšou pravdepodobnosťou najskôr objaví u majiteľov z Indie. My si však naň stále budeme musieť počkať do decembra, kedy bude telefón informovať o dostupnosti veľkej aktualizácie aj v našej krajine.

Samsung Galaxy A52s 5G zadná strana
Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Aktualizácie u konkurencie

Smartfón Realme GT2 Pro dostáva update na najnovší operačný systém Android 13. To isté platí aj pre vlajkovú loď vivo X80 Pro. Vieme, ktoré Samsung smartfóny dostanú aktualizáciu na Android 13 a grafické rozhranie One UI 5. Taktiež poznáme listinu Xiaomi telefónov, ktorých používatelia sa môžu tešiť na príchod Androidu 13. Na záver ešte spomenieme stále skvelý Huawei P40 Pro, ktorý dostáva novú aktualizáciu.

Náš tip
Z ruského trhu odíde ďalší veľký výrobca smartfónov

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+