MojAndroid

Rusko od začiatku konfliktu s Ukrajinou prišlo už o niekoľko dodávateľov a výrobcov elektroniky. Medzi prvými sa od Rusov dištancovali spoločnosti Ericsson a Nokia. Ďalšou spoločnosťou, ktorá sa podľa najnovších informácií rozhodla ukončiť spoluprácu s ruským trhom, je čínsky Huawei. Bližšie informácie poskytol portál HuaweiCentral.

Prečo Huawei odchádza z ruského trhu?

Podľa zverejnených informácií spoločnosť Huawei už dlhší čas uvažovala o prerušení dodávania zásielok s elektronikou pre ruský trh. Všetko sa to začalo počas júna 2022, kedy spoločnosť zatvorila všetky obchody v krajine. Tentokrát to však Huawei myslí vážne. Vedúci firmy sa rozhodli zastaviť posielanie všetkých druhov produktov. Medzi tie patria smartfóny, tablety, notebooky, slúchadlá, monitory a mnohé ďalšie typy príslušenstva. Manažérka Maria Krivtsova pri rozhovore presne neodpovedala na to, aký je dôvod pozastavenia zásielok s elektronikou.

Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pri predošlom odchode spoločností Ericsson a Nokia boli hlavným dôvodom nepriaznivé podmienky v krajine. Pre spoločnosť Huawei mohol byť práve tento odchod konkurencie príležitosťou na vybudovanie nových predajní a vytvorenie spoluprác. Bohužiaľ sa aj tretí gigant plánuje z neznámych dôvodov stiahnuť z tohto územia.

Úplné odstránenie z trhu je zatiaľ naplánované do februára 2023. Už teraz firma pracuje na premiestnení všetkých zamestnancov do okolitých krajín a neprijíma žiadnych nových zamestnancov na území Ruska. Aj napriek odchodu z trhu sa určite v Rusku nájdu predajcovia, ktorí dovezú elektroniku značky Huawei z okolitých krajín. Je takmer isté, že značka úplne nezmizne z ruského trhu, no v oficiálnych predajniach jej produkty od budúceho roka nenájdete.

Náš tip
200-megapixelový fotoaparát a nabité za 20 minút? S týmto telefónom to bude hračka

3.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+