MojAndroid

Samsung ale aj iní výrobcovia Android zariadení už v počiatku boomu tabletov používali displeje s pomerom strán 16:9, prípadne 16:10. Ide o formát vhodný najmä pre zobrazovanie multimediálneho obsahu akým sú napríklad filmy. Čo však, ak chceme tablet používať najmä na prácu? V tomto prípade prichádza vhod tablet s pomerom strán 4:3, ktorý je univerzálnejší a praktickejší. Apple vo svojich tabletoch už od prvého modelu iPadu používa práve tento pomer strán, ku ktorému sa po niekoľkých rokoch začínajú konečne obracať aj ďalší väčší výrobcovia Android tabletov, na čele s Googlom, ktorý predstavil Nexus 9. Teraz sa zdá, že sa k nim pridá aj Samsung.

Juhokórejská spoločnosť na tento rok údajne plánuje vydanie viacerých tabletov s displejom s pomerom strán 4:3. V priebehu roka tak má prestaviť modely Galaxy Tab 8.0 a 10.1, a nový Galaxy Note s uhlopriečkou 8 a 10,1 palcov. Samozrejme, skoré odhalenie týchto tabletov nečakajte, pravdepodobne sa ich totižto dočkáme až niekedy v polovici tohto roka. Keď sa tak ale stane, budete rozmýšľať nad ich kúpou práve pre ich displej s pomerom strán 4:3?

Zdroj: pocketnow

21.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+