MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa po aktualizáciách svojich vlajkových smartfónov na Android 14 pustila aj do aktualizácií vlajkových tabletov. Stabilný systém Android 14 dostávajú ako prvé tohtoročné tablety série Samsung Galaxy Tab S9. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Android 14 dostávajú všetky tri modely série

Okrem stabilnej verzie Androidu 14 dostávajú tablety aj nadstavbu One UI 6.0. Aktualizácia je dostupná pre všetky tri modely série – Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ a Galaxy Tab S9 Ultra. Distribuovaná je s verziou firmvéru X91xBXXU1BWK6, ktorá je dostupná aj v Európe. Veľkosť inštalačného balíku je 2,7 GB, čo potvrdzuje, že ide o systémovú aktualizáciu.

Samsung galaxy Tab S9
Aktualizácia Samsung Galaxy Tab S9 | Zdroj: SamMobile.com

Systém Android 14 a nadstavba One UI 6 prinesú okrem vizuálnych zmien, nových funkcií spojených s umelou inteligenciou (AI) alebo lepších bezpečnostných prvkov, aj vylepšené rozhranie pre veľké displeje. Ovládanie viacerých aplikácií na jednej obrazovke by tak malo byť opäť o čosi ergonomickejšie.  Aktualizácia obsahuje aj novembrovú bezpečnostnú záplatu.

Samsung Galaxy Tab S9
Samsung Galaxy Tab S9

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vás mal na ňu samozrejme upozorniť automaticky. Pokiaľ by sa tak však nedialo, tak ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa ešte uistite, že máte batériu tabletu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity a ste pripojení k bezplatnej Wi-Fi sieti, aby ste ušetrili mobilné dáta.

Ako je na tom konkurencia?

Náš tip
Creative prichádza s novými bezdrôtovými slúchadlami. Majú kvalitný zvuk a dlhú výdrž
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
22.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+