MojAndroid

Ak sa vám v hlave neustále roja zaujímavé nápady, nechýba vám invencia a zaujímate sa o elektroniku a mobilné zariadenia, tak nová súťaž od Samsungu je pre vás ako stvorená. Juhokórejský výrobca totiž spustil súťaž, ktorá je zameraná na netradičné využitie flexibilných alebo ohybných displejov. Víťaz získa sumu 10 000 dolárov, druhý a tretí dostanú 5000, resp. 2500 dolárov. Základná idea súťaže je jednoduchá – súťažiaci majú navrhnúť zariadenie, v ktorom by sa čo najlepšie dala využiť nová technológia Samsungu, zameraná na výrobu ohybných displejov.

Samsung-Contest

Súťaž netrvá dlho, skončí už 29. augusta. Okrem návrhu dizajnu musí súťažiaci vypracovať aj kompletný obchodný plán. Ďalšie pravidlá sú nasledovné:

  • práve flexibilný displej musí byť kľúčovou časťou produktu – musí sa teda jednať o zariadenie, ktoré by bez použitia pružnej obrazovky nemohlo vzniknúť. Nemôže teda ísť o smartfón s flexibilným displejom, musí to byť skutočne niečo originálne a unikátne.
  • zároveň sa nemôže jednať o nejaký futuristický projekt, ale o reálne vyrobiteľné zariadenie, ktoré sa bude môcť ponúknuť širokému publiku. Teda produkt, do ktorého sa oplatí investovať vstupný kapitál a jeho výroba sa bude rentabilná z ekonomického hľadiska.
  • súčasťou projektu musí byť časový plán realizácie, napríklad doba vyrobenia prvých prototypových súčiastok.
  • výrobcu zaujímajú aj predpokladané náklady, pričom však súťažiacich nabáda, aby sa zamerali na skutočnú hodnotu ich produktu, nie len na cenu.

Musíme uznať, že zo strany Samsung sa jedná o skutočne rafinovaný nápad – využiť komunitu ľudí ako žriedlo nápadov a prípadne tie najlepšie pretaviť na reálny podnikateľský zámer. Zároveň to môže znamenať, že Samsung zatiaľ netuší, ako vhodne využiť flexibilné displeje, keďže v smartfónoch sú bez celého flexibilného tela nanič.

Ak uvažujete o zapojení sa do súťaže, treba mať na pamäti, že podľa podmienok súťaže dávate Samsungu plné a neodvolateľné právo využiť váš nápad, predložené dokumenty, materiály a dokonca aj vaše meno, prípadnú ochrannú známku či logo na obchodné účely. Inak povedané, Samsung bude vlastniť váš nápad so všetkým, čo k nemu patrí a to aj v prípade, že sa neumiestnite na niektorom z prvých troch miest. Ak sa teda na súťaž pozrieme z tohto uhla pohľadu, desaťtisíc dolárov za nápad, ktorý môže potenciálne zarobiť milióny, je až smiešna suma. Ak vám to nevadí, podrobnosti o súťaži nájdete na stránke Samsungu.

Zdroj: androidauthority.com

15.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+