MojAndroid

Nie je nič horšie, než keď výrobcovia predinštalujú do vášho nového smartfónu, za ktorý ste zaplatili plnú sumu, tonu nechceného softvéru. Tzv. bloatware trápi milióny používateľov na celom svete a to hlavne preto, že bežným spôsobom nie je možné tieto aplikácie odinštalovať. V Číne však začínajú proti tomu bojovať priamo na súdnom dvore.

Združenie na ochranu práv spotrebiteľov v Číne žalovalo Samsung pre 20 predinštalovaných aplikácií na smartfóne Samsung Galaxy Note 3 (N9008S). Spoločnosť prehrala súdne konanie a v budúcom mesiaci je nútený vydať upravený softvér, ktorý umožní vymazať tieto aplikácie z Galaxy Note 3. Dobrou správou je, že Samsung chce túto možnosť ponúknuť aj používateľom novších zariadení, ako je Samsung Galaxy S6 a S6 Edge.

Uvedená možnosť však bude platiť len v Číne, takže používateľom v Európe a iných krajinách budú nechcené aplikácie aj naďalej zaberať drahocenný priestor.

Zdroj: koreatimes

31.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+