MojAndroid

Ak vlastníte starší skladací smartfón od Samsungu, môžete mať dôvod na radosť. Výrobca totiž aktualizuje tieto modely na najnovšiu nadstavbu One UI 5.1.1. Potvrdzuje tak líderskú pozíciu v oblasti softvérovej podpory medzi výrobcami Android telefónov.

Nedávno sme informovali o tom, ktoré modely túto aktualizáciu dostanú v najbližších týždňoch. Okrem skladacích smartfónov sú to najmä tablety. Celkový zoznam zariadení nájdete v článku One UI 5.1.1. pre staršie Samsung smartfóny príde už onedlho. Dostane aktualizáciu aj ten váš?

Galaxy Z Flip a Z Fold s One UI 5.1.1

Nadstavba One UI 5.1.1 teraz prichádza nielen do Ázie, ale aj Európy. Slovensko by nemalo byť výnimkou a ak ste ju už dostali, nezabudnite nás o tom informovať. Aktualizovaný je dokonca aj prvý Samsung Galaxy Z Flip, ktorý pochádza zo začiatku roka 2020 a na trh prišiel so systémom Android 10.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Spomínaná nadstavba je špecifická pre tablety a skladacie smartfóny. Prichádza s vylepšeným používateľským rozhraním, ktoré bolo vyvinuté práve s dôrazom na špecifické potreby displejov s rôznou veľkosťou a netradičnými pomermi strán.

Nemali by ste prehliadnuť:

Okrem pôvodného Flipu sa môžu tešiť aj majitelia ďalších modelov. Nadstavbu v týchto dňoch dostávajú aj Galaxy Z Fold3 a Z Flip3, taktiež v Európe. Nedávno prišla aktualizácia aj na Z Flip4 a Z Fold4. O Galaxy Z Fold2 zatiaľ informácie nemáme, takže ak vlastníte tento smartfón, dajte nám vedieť, či vám ju tiež ponúkol.

Pred samotnou aktualizáciou odporúčame dostatočne nabiť batériu vášho telefónu a ak nemáte dostatočne veľký dátový balík u svojho operátora, inštalačný súbor si stiahnite cez Wi-Fi. V niektorých prípadoch je totiž veľkosť aktualizácie viac ako 2,5 GB.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Flip5 dostáva aktualizáciu, vylepšuje Always-on displej
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+