MojAndroid

Spoločnosť Samsung uviedla spolu s novými skladacími smartfónmi Galaxy Z Fold5, Z Flip5 a tabletom Galaxy Tab S9 aj nadstavbu One UI 5.1.1 pre zariadenia s veľkou obrazovkou. Podľa portálu SamMobile plánuje výrobca vydať tento mesiac aktualizáciu s touto nadstavbou aj pre staršie modely.

Aké zariadenia dostanú aktualizáciu?

Spoločnosť tvrdí, že nová nadstavba bude k dispozícii pre Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 od tohto mesiaca, zatiaľ čo staršie modely, ako napríklad Galaxy Z Flip, Z Flip3, Z Fold2 a Z Fold3, by ju mali dostať neskôr. Spoločnosť nezverejnila presný časový rámec, kedy by sa mala aktualizácia spustiť aj pre tablety, ale potvrdila, že je dostanú nasledujúce modely:

  • Galaxy Tab S8, Tab S8+ a Tab S8 Ultra
  • Galaxy Tab S7, Galaxy Tab S7+ a Galaxy Tab S7 FE
  • Galaxy Tab S6 Lite
  • Galaxy Tab A8
  • Galaxy Tab A7 Lite
  • Galaxy Tab Active 3 a Galaxy Tab Active 4
Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4

Čo prinesie One UI 5.1.1?

Vďaka novej nadstavbe získajú skladacie zariadenia prístup k novým funkciám, ako je ručné presúvanie obsahu z jednej aplikácie do druhej v multitaskingu na rozdelenej obrazovke. Pribudne aj možnosť otvoriť aplikáciu vo vyskakovacom okne nad inou aplikáciou. a potom skryť vyskakovacie okno na bočnej strane obrazovky pre neskorší rýchly prístup.

Novinku bude aj rýchle prepínanie medzi kontextovým zobrazením a režimom viacerých okien pre podporované aplikácie a ďalšie. Pre tablety síce nová nadstavba neprinesie funkciu Flex Mode, ale bude obsahovať všetky vylepšenia multitaskingu a vylepšený panel úloh, ktorý bude umožňovať rýchlejšie prepínanie až na štyri nedávno použité aplikácie.

Náš tip
Toto je TOP 10 Android hier, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (8/2023)
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+