MojAndroid

Samsung zrejme už nepredstaví smartfón Samsung Z s vlastným operačným systémom Tizen. Kórejský výrobca upriamil svoju pozornosť na rozvojové trhy a rozhodol sa, že vlastný operačný systém ponúkne v dostupných smartfónoch v Indii ešte tento rok. Tieto informácie sa objavili iba krátko po tom, ako boli zverejnené prvé smartfóny z iniciatívy Android One, pričom zariadenia od Samsungu medzi nimi nefigurovali.

Nové zariadenia s OS Tizen by mali byť predstavené v novembri tohto roku po indických slávnostiach Diwali. Informoval o tom predstaviteľ spoločnosti Tarun Malik počas predstavenia služby Club Samsung 2.0. Samsung sa chce od ostatných výrobcov lacných smartfónov líšiť ponúknutým obsahom. Ten by mal byť prispôsobený požiadavkám miestnych užívateľov, ktorí budú mať na výber z lokálnych hudobných skladieb, filmov a televíznych relácií.

Tizen-Logo

Prednedávnom boli v Indii spustené služby Airtel Wynk a Vodafone Music Store, ktoré tiež ponúkajú podobný obsah. Podľa spoločnosti Samsung je ale trh v Indii dostatočne veľký na to, aby sa uživila aj nová konkurencia v tomto smere. S narastajúcim počtom dostupných smartfónov je pravdepodobné, že užívatelia budú mať čoraz väčší záujem o podobné služby a lokálny obsah ich bude možno zaujímať ešte viac, ako celosvetové tituly. Medzi nové smartfóny s OS Tizen by mali patriť aj modely s označením SM-Z130E a SM-Z130F, ktoré boli nedávno sprístupnené na testovacie účely. Samsung oznámil aj to, že nové zariadenia budú existovať spolu s tými s operačným systémom Android, no zaujať by mali práve svojim unikátnym obsahom.

Zdroj: India Times via SamMobile 

19.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+