MojAndroid

Len krátko pred eventom Galaxy Unpacked, na ktorom má Samsung predvádzať najnovšie vlajkové lode Samsung Galaxy S23 a S23 Ultra, predstavil nový snímač fotoaparátu. O tomto snímači sa hovorilo už dlho, a uvidíme, či sa ho dočkáme už v modeli Galaxy S23 Ultra, píše XDA.

Séria Samsung Galaxy S23 už bola oficiálne predstavená, poznáme aj ceny:

Samsung zatiaľ neponúkol žiadne konkrétne vyjadrenie, no mnoho odborníkov odhaduje, že jeho použitiu sa určite dočkáme už v tomto roku. ISOCELL HP2 má mať 1/1,3-palcový senzor, ktorý obsahuje až 200 miliónov 0,6 mikrometrových pixelov. Aj keď má snímač neskutočnú kvalitu, je až veľmi kompaktný.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro fotoporovnanie
Zatiaľ najprepracovanejší fotoaparát dostal minuloročný Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

Dokáže taktiež odstrániť nedokonalosti a nerovnosti, ktoré mali predchádzajúce verzie fotoaparátov. Veľkou výhodou je využitie pixel binningu, ktorý zabezpečí vytvorenie až 50 MP a 12,5 MP snímok. Umožňuje mu to aj zachytenie 8K videa pri 30 snímkach za sekundu (predchádzajúci 24 snímok).

V dnešnej dobe je 8K skôr prežitok, pretože stále chýba väčšia štruktúra na prehrávanie takéhoto formátu videa. Najoptimálnejšie bude pre zákazníkov používanie snímača na tvorbu videí v 4K 60 fps. V tomto prípade bude k vytvoreniu profesionálne vyzerajúceho videa pomáhať aj funkcia HDR.

Spoločnosť ponúka aj technológiu Dual Vertical Transfer Gate (D-VTG), ktorý dokáže znižovať vyblednutie farieb vo veľmi osvetlenom prostredí. Vo fotodióde každého pixelu je na spodnej strane umiestnená brána na prenos napätia. tá prenáša elektróny z pixelov do logickej informačnej vrstvy. To zvyšuje celkovú kapacitu jedného pixelu až o 33 %.

Zlepšenia sa má dočkať aj nočná fotografia

Rovnako sa vylepšenia dočká aj fotografia pri nedostatku svetla. Práve v tejto oblasti často aj niektoré prémiovejšie smartfóny strácajú na relevantnosti. Okrem zlepšenia kvality snímok sa zlepší aj automatické zaostrovanie, za čo môže technológia Super QPD.

Táto technológia funguje na princípe, v ktorom sú všetky pixely snímača vybavené funkciou automatického zaostrovania. Okrem toho Super QPD používa jednu šošovku cez štyri susediace pixely na detekciu rozdielov v horizontálnom aj vertikálnom smere.

Spoločnosť Samsung vo svojej tlačovej správe zatiaľ neposkytla žiadne exemplárne fotografie či videá, a preto sme zvedaví čo senzor prinesie. Na tento moment už nebudeme čakať dlho, pretože Samsung predstaví svoju sériu Galaxy S231. februára.

Náš tip
Xiaomi 11 Lite 5G NE dostáva aktualizáciu s nadstavbou MIUI 14
17.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+