MojAndroid

Zdá sa, že spoločnosť Samsung to so svojou virtuálnou realitou myslí vážne. Okrem toho, že Gear VR patrí medzi populárne headsety s VR, výrobca pripravuje aj niekoľko zaujímavých noviniek. Už teraz predstavila spoločnosť nový displej so 4K rozlíšením, ktorý by si mal nájsť využitie práve vo virtuálnej realite. Najnovšie dohady zasa naznačujú, že výrobca pracuje aj na zaujímavom hernom ovládači, ktorý by mal využitie virtuálnej reality ešte rozšíriť.

Nový displej je na svoje pomery skutočne kvalitný. Pri veľkosti 5,5″ ponúka 4K rozlíšenie, čo činí hustotu až 806 ppi. O niečom takom sa nám ešte pred niekoľkými rokmi ani nesnívalo, no teraz je to už v prípade virtuálnej reality priam až potrebné. Displej ponúkne AMOLED technológiu so skutočne vernými farbami a svetelnosťou 350 nitov.

Samsung 4K VR displej

Okrem nového displeja by chcel Samsung vylepšiť zážitok z používania virtuálnej reality aj novým ovládačom. Malo by ísť o jednoduchý gamepad s jedným pogumovaným joystickom a štyrmi funkčnými tlačidlami. Okrem toho ponúkne ovládač minimalistický dizajn a dve tlačidlá pre ukazováky na prednej hrane, takže umožní naplno si vychutnať aj moderné hry vo VR. Výhodou je aj to, že ovládač je možné zasunúť do headsetu v prípade, že ho nepoužívate. Takto jednoducho môžete mať ovládať stále so sebou a byť pripravený na chvíle oddychu.

Samsung VR ovladac 1

Existencia ovládaču je ale v súčasnosti iba na úrovni dohadov, takže zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne ďalšie informácie o cene a dostupnosti. Obe tieto novinky ale jasne naznačujú, že Samsung sa chce vo virtuálnej realite angažovať čoraz viac a priniesť používateľom zaujímavé nové technológie, ktoré im pomôžu lepšie si vychutnať obsah v takomto modernom formáte.

Samsung VR ovladac 2

Zdroj: Samsung Mania, uploadvr.com via GSM Arena, Android Community

31.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+