MojAndroid

Hoci sa v posledných dňoch rieši okolo Samsungu len kauza nebezpečného Note 7, spoločnosť funguje ďalej a snaží sa zabezpečiť si svoju budúcnosť. Dôkazom je aj patent, ktorý podal juhokórejský výrobca. Ten pojednáva o novom type zariadenia, ktoré by malo ponúkať 2 súčasne bežiace operačné systémy. Ako ste si už v nadpise prečítali, malo by ísť o Android a Windows. Nejde pritom o prvý pokus Samsungu o výrobu takto netradičného zariadenia.

samsung-patent-android-windows-1

Náš tip
Výmena všetkých Galaxy Note 7 bude stáť Samsung približne $1 miliardu

Prvýkrát Samsung vytvoril zariadenie s 2 systémami v roku 2013. Išlo o tablet Ativ Q ktorý bežal na Windowse 8, avšak dokázal spustiť aj Android. Tentokrát chce ale Samsung, aby tieto systémy bežali na smartfóne a súčasne. A to bude aj pre najväčšieho výrobcu Android zariadení poriadnym orieškom. Na podanom patente vidno, ako si Samsung predstavuje fungovanie týchto systémov, no doteraz neprezradil, ako ho chce vykonať aj v praxi. Zaujímavé na celej veci je aj to, že celý patent bol vyplnený ešte v máji 2015 a až teraz sa dostal na svetlo sveta. Sami sme zvedaví, ako sa Samsung popasuje s týmto typom výzvy, no každopádne sa tešíme na finálnu verziu tohto zariadenia. Čo na tento patent hovoríte vy? Používali by ste na smartfóne naraz Windows aj Android, keby ste mali takú možnosť?

Zdroj: PhoneArena

7.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+