MojAndroid

Samsungu sa tento rok darí, čo dokazujú aj najnovšie finančné výsledky a štatistiky predajnosti jeho smartfónov. Aj napriek silnejúcej konkurencii sa juhokórejskému výrobcovi darí, a tento rok prekonal aj vlastné očakávania. Len za prvý polrok predal 25,1 miliónov kusov vlajkových lodí zo série S7, pričom 13,3 milióna kusov z tohto počtu tvoril model Galaxy S7 edge. Ten sa od začiatku roka stal najpredávanejším smartfónom na svete.

Náš tip
Samsung tento štvrťrok očakáva najvyšší profit za posledné roky

Trh s Android smartfónmi podľa najnovších analýz aj naďalej rastie. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to predstavuje nárast o 5%. Vyjadrené v číslach, za prvý polrok sa predalo 577,3 milióna Android smartfónov, zatiaľ čo v minulom roku to bolo 552,2 milióna. Napriek tomu, že počet predaných Android smartfónov  aj naďalej rastie, Apple ma opačné problémy. Medziročne totižto cupertínskej spoločnosti klesli počas prvého polroku 2016 predaje iPhonov zo 108,7 milióna z prvej polovice minulého roka na 91,6 milióna kusov. Naopak, Samsungu sa podarilo zvýšiť počet predaných smartfónov zo 71,9 na 77,6 milióna kusov.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy S7 edge: Vylepšenia na správnych miestach

 

Zdroj: androidauthority

3.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+