MojAndroid

Samsung ešte začiatkom roka predstavil nové zariadenie, ktoré je primárne určené do obývačiek domácností. Multimediálne centrum a domáce úložisko dát Samsung Home Sync ponúka 1 TB disk, operačný systém Android a samozrejme pripojenie prostredníctvom ethernetu alebo WiFi. Okrem ukladania dát slúži aj ako streamer médií, ktorý sa pripojí do vášho televízneho prijímača pomocou HDMI a umožňuje používateľom streamovať fotografie, videá a aplikácie z ich zariadení do TV a to v rozlíšení 1080p. Samozrejmosťou je prehrávanie uložených médií na pevnom disku.

HomeSync_01

V čase spustenia predaja podporovalo toto zariadenie len niekoľko málo zariadení od Samsungu, ako Galaxy S4, Galaxy Note 3, a Galaxy Note 10.1 2014. Teraz však spoločnosť rozširuje podporu aj na ďalšie smartfóny a tablety od ostatných výrobcov. Stačí si nainštalovať aplikáciu, ktorá je na Obchode Play dostupná zadarmo. Následne vám už nebude nič brániť v tom, aby ste mohli do svojho osobného cloudového úložiska ukladať fotografie a videá z každého dňa. Samsung uvádza, že 1 TB dát vystačí na ukladanie 10 fotografií každý deň po dobu 82 rokov.

Zdroj: Samsung

17.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+