MojAndroid

Samsung Galaxy Watch5 patria k najvybavenejším smart hodinkám na trhu. Ich funkčná výbava by sa v ďalších generáciách mohla rozšíriť o projektor. Naznačuje to nový patent spoločnosti Samsung, na ktorý upozornil portál GSMArena.

Samsung už má s projektorom v mobilných zariadeniach skúsenosti

Nebolo by to prvýkrát, čo by Samsung integroval do svojho mobilného zariadenia projektor. V roku 2012 vydal na trh Android smartfón Samsung Beam s vstavaným projektorom, ktorý dokázal premietať na stenu obraz vo veľkosti 50 palcov. O dva roky neskôr vyšiel v Číne nástupca Samsung Beam 2, ktorý mal vyššie rozlíšenie projektora a väčšiu batériu.

Nový patent Samsungu ukazuje projektor zabudovaný v hodinkách | Zdroj: GSMArena.com

Nový patent Samsungu bol podaný na patentovom úrade US Patent and Trademark Office. Nájdeme v ňom nákres projektora zabudovaného v smart hodinkách. V tomto prípade však nebude projektor slúžiť na premietanie obrazu na stenu, ale na vonkajšiu stranu ruky, na ktorej sú hodinky. Obraz z displeja, ktorý má na hodinkách uhlopriečku menšiu než palec, by sa tak mohol na ruke zväčšiť hneď na niekoľko palcov.

Aké sú ďalšie možnosti patentu?

Samsung v popise patentu spomína aj niekoľko ďalších projekčných možností. Napríklad možnosť zobraziť informácie, ktoré sa líšia od informácií zobrazených na displeji hodiniek – duálny displej a schopnosť premietať videá. Projektor sa tiež hodí v situáciách, keď potrebujete vidieť viac informácií, než dokáže zobraziť displej hodiniek. Napríklad zoznam potravín alebo textové správy.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro sú poslednou generáciou smart hodiniek Samsungu | Zdroj: Tomáš Kanálik

Otázne je použitie tejto technológie v súvislosti s videom. Držanie ruky v tejto pozícii môže byť únavné, takže na sledovanie filmov a seriálov je to nevhodné riešené. Môže sa to však hodiť pri krátkych videách (ako reels na Instagrame), video správach alebo krátkych videohovoroch. Projektor by tiež mohol umožniť Samsungu zmenšiť uhlopriečku displeja hodiniek, čo by ocenili napríklad ženy.

Samozrejme, nikde nie je potvrdené, že sa patent niekedy objaví v smart hodinkách série Galaxy Watch. Rovnako je málo pravdepodobne, že sa môžeme s projektorom stretnúť už v tohtoročnej generácií Samsung Galaxy Watch6. Je ale chvályhodné, že Samsung rozmýšľa nad možnosťami, ako stále zlepšovať funkcie svojich hodiniek.

Náš tip
Samsung Galaxy S23: Vyberáme najlepšie príslušenstvo
17.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+