MojAndroid

Rozhranie One UI Watch 5 pre WearOS bolo predstavené spolu so sériou hodiniek Samsung Galaxy Watch6 počas 26. júla na udalosti Unpacked. Staršie modely, Galaxy Watch5 a Galaxy Watch4, túto aktualizáciu dostanú taktiež. Čo prinesie? Téme sa venuje stránka SamMobile.

Majitelia starších modelov sa na aktualizáciu môžu tešiť taktiež

One UI Watch 5 je zameraná primárne na lepšie sledovanie zdravia a monitorovanie športovej aktivity. Okrem toho však prináša aj lepšie možnosti ovládania fotoaparátu telefónu, zaznamenávanie spánku a lepšiu integráciu so zariadeniami prepojenými v rámci inteligentnej domácnosti SmartThings.

Zatiaľ nie je známe, kedy sa Samsung rozhodne pre spustenie aktualizácie pre tieto staršie smart hodinky, avšak One UI Watch 5 je už v niektorých krajinách k dispozícii ako testovací beta program. Ten naznačuje, že by sa o niekoľko dní až týždňov mohlo niečo udiať. Svetové spustenie by tak teoreticky mohlo nastať už koncom augusta.

Samsung Galaxy Watch6 (40 mm)
Samsung Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic

Konkurenciou pre inteligentné hodinky značky Samsung je napríklad séria Garmin fenix 7X, Garmin Venu 2 Plus, Huawei Watch 4 Pro alebo v prípade majiteľov iPhonu to budú aj Apple Watch Series 8.

Náš tip
Výkon budúcoročných vlajkových lodí sa nezvýši. Prečo?
17.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+