MojAndroid

Každý rok predstavuje Qualcomm nový vlajkový čipset, ktorý potom veľký výrobcovia osadia do svojich vlajkových smartfónov. Budúcoročný Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 by však podľa portálu AndroidAuthority niektorí z nich mohli vynechať.

Snapdragon 8 Gen 3 bude drahší

Americký výrobca Qualcomm uvedie na trh vlajkový čipset  Snapdragon 8 Gen 3 pravdepodobne  koncom tohto roka. Cena nového čipsetu však môže byť pre potreby niektorých výrobcov príliš vysoká. Na čínskej sociálnej sieti Weibo to aspoň tvrd leaker DigitalChatStation. Podľa jeho slov plánujú niektorí výrobcovia namiesto neho použiť starší Snapdragon 8 Gen 2 alebo čipset Dimensity od MediaTeku.

Čipset
Snapdragon 8 Gen 3 by mohli niektorí výrobcovia budúci rok vynechať | Zdroj: AndroidAuthority.com

V prípade spoločnosti Samsung by mohol byť riešením vlastný čipset Exynos, ktorý juhokórejský výrobca využíva napríklad v Európe.  Pravdepodobnejšie však je, že Samsung na americkom trhu osadí svoje budúcoročné vlajkové lode Galaxy S24 čipsetom Snapdragon 8 Gen 3 a jeho vyššiu cenu premietne do vyššej ceny smartfónu.

Trend šetrenia môžeme pozorovať už teraz

Výrobcovi, ktorí však lákajú zákazníkov skôr na nižšiu cenu vlajkových lodí, môžu Snapdragon 8 Gen 3 vynechať. Dali by ho iba do prémiových modelov s označením Pro, Plus alebo Ultra. Tento trend sme už predtým videli u niektorých výrobcov, ako sú OPPO a vivo. Ich štandardné vlajkové smartfóny mali staršie čipové sady Snapdragon alebo súčasný procesor Dimensity.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 | Zdroj: TechAdvisor.com

Väčšina výrobcov sa snaží týmto spôsobom riešiť vyššie ceny súčiastok a tým aj celkových nákladov. Na druhú stranu sú vlajkové čispety Snapdragon 8 Gen 2 a MediaTek Dimensity stále veľmi výkonné. Veľká väčšina ľudí by tak možno ani nepocítila, keby niektoré vlajkové smartfóny vydané budúci rok používali tieto čipy namiesto nového Snapdragonu 8 Gen 3.

Náš tip
VIDEO: Takto Samsung testuje ohybné displeje Z Flip5 a Z Fold5
17.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+