MojAndroid

Samsung každoročne predstavuje svoje smart hodinky, ktoré vždy dostanú nejakú zaujímavú funkciu navyše. V minulosti to bola napríklad fyzická otočná luneta, ktorá by sa mala so sériou Samsung Galaxy Watch6 vrátiť.

Predchádzajúce časti článku:

Jedným z najväčších míľnikov bol prechod hodiniek s vlastného operačného systému Tizen na plnohodnotný Wear OS od Google. Nie je teda žiadnym prekvapením, že prichádzajúca séria bude fungovať práve na tomto systéme. Kde by sa mali objaviť najväčšie novinky, je ale displej.

Podľa známeho účtu na Twitteri s názvom Ice universe bude displej nových hodiniek väčší a rámik okolo neho výrazne užší. To znamená, že do rovnako veľkého tela sa teraz vojde viac informácií. Priemer nového displeja bude údajne 1,47″ z pôvodných 1,4″. To sa na prvý pohľad nemusí zdať veľa, no vzhľadom na kompaktné rozmery zariadenia bude displej určite vyzerať podstatne väčší.

Podobné zúženie priestoru okolo displeja sme mali možnosť vidieť napríklad pri hodinkách Apple Watch, konkrétne medzi modelmi Series 6 a Series 7.Papierovo je síce uhlopriečka displeja väčšia len o 1 mm, no v skutočnosti vyzerajú s tenším rámikom výrazne lepšie a atraktívnejšie.

Samsung Galaxy Watch6 vylepšia výdrž batérie. Poznáme veľkosti batérií všetkých modelov

20.3.2023

Jedným z najväčších problémov otvoreného operačného systému Wear OS je jeho náročnosť na batériu. Slabšia výdrž smart hodiniek s týmto systémom je vyvážená funkciami, ktoré ponúkajú. Samsung Galaxy Watch6 by mali v tomto smere priniesť výrazné vylepšenie, informoval portál Sammobile.

Samsung Galaxy Watch5 Pro prišli s väčším akumulátorom, ktorý zabezpečoval bezproblémovú trojdňovú výdrž, čo je na Wear OS hodinky skvelá hodnota. Konkurenčné Apple Watch ponúkajú výdrž približne polovičnú, pokiaľ nepočítame variant Ultra, ktorého cena je však 1000 eur.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čo sa týka najnovších hodiniek od Samsungu, tie prídu v dvoch variantoch a každý z nich aj v dvoch veľkostiach. Fanúšikovia sa určite potešia aj návratu otočnej lunety. Zaujímavé je, že základné verzie budú zdieľať kapacitu batérie s verziami Classic. Rozvrhnuté je to nasledovne:

  • Galaxy Watch6 40 mm – 300 mAh batéria
  • Galaxy Watch6 44 mm – 425 mAh batéria
  • Galaxy Watch6 Classic 42 mm – 300 mAh batéria
  • Galaxy Watch6 Classic 46 mm – 425 mAh batéria

Šampiónom v kapacite batérie naďalej zostáva model Galaxy Watch5 Pro s jeho 590 mAh akumulátorom. Výdrž batérie nových hodiniek by mala byť dlhšia nielen z dôvodu väčších batérií, ale aj vďaka použitiu novšieho, úspornejšieho hardvéru.

Otázkou nateraz zostáva, či Samsung plánuje predstaviť aj Pro verziu nových hodiniek alebo za Pro verziu je už považovaný model Classic.

Samsung Galaxy Watch6 prídu s vylepšením, na ktoré všetci čakajú

2.3.2023

Spoločnosť Samsung sa snaží svoje produkty neustále vylepšovať. Práve týmto spôsobom chce zákazníkom vylepšiť zážitok z ich používania. Portál SamMobile uvádza, že spoločnosť prichádza s ďalšou zmenou. Údajne pôjde o vylepšenú batériu v inteligentných hodinkách Galaxy Watch 6.

Zatiaľ nie sú verejne dostupné informácie o oficiálnom vzhľade modelu Galaxy Watch 6, no pravdepodobne by mali mať zaoblený displej a novšiu verziu systému One UI. Taktiež budú disponovať vylepšenými funkciami a pravdepodobne aj batériou s väčšou kapacitou.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Aké vylepšenie Samsung chystá?

Na internete sa začali objavovať informácie o tom, že nový model hodiniek by mal prísť na trh s lepšou batériou. Malo by ísť o batériu s kapacitou 300 mAh. V prípade Galaxy Watch 5 ide o 284 mAh. Avšak tento rozdiel pravdepodobne nezabezpečí hodinkám lepšiu výdrž. To by sa podarilo v prípade implementovania energeticky efektívnejšieho čipu a displeja.

Samsung aktuálne ponúka dve verzie modelu Galaxy Watch 5. Kým 40 mm verzia disponuje batériou s číslom modelu SM-R93x, v 44 mm verzii nájdete model číslo SM-R94x. Pravdepodobne sa v prípade Galaxy Watch 6 dočkáme aj Pro verzie. Práve z tohto dôvodu vznikajú teórie o tom, že model Galaxy Watch 6 Pro príde na trh s väčšou kapacitou batérie a teda aj s lepšou výdržou.

Náš tip
Škrtiaca výzva na sociálnej sieti TikTok zapríčinila v ČR smrť 11-ročného chlapca

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+