MojAndroid

Samsung Galaxy Watch4 sú momentálne jedny z najlepších smart hodiniek na trhu a stále jediným modelom, ktorý ponúka najaktuálnejší operačný systém Wear OS 3. Portál Sammobile uvádza, že s aktualizáciou nadstavby na One UI Watch 4.5 smart hodinky dostanú okrem iného aj úplne nové ciferníky.

Beta verzia One UI 4.5 je dostupná už teraz

Nadstavba je teraz dostupná v beta verzii. To znamená, že novinky, ktoré prinesie, si už môžete vyskúšať aj na svojich hodinkách. Výber správneho ciferníka je pre mnoho používateľov veľmi dôležitý, pretože podčiarkuje identitu. Výhodou smart hodiniek je to, že ciferníky je možné meniť v závislosti od toho, do akej spoločnosti s nimi prídete. To klasické hodinky nedokážu.

A práve s novou nadstavbou prídu aj nové originálne ciferníky. Okrem samotnej nadstavby bude aktualizovaný aj operačný systém, a to na verziu Wear OS 3.2. Pribudnúť by mala Dual SIM funkcionalita, vylepšení sa dočká používateľské prostredie a k dispozícii bude aj QWERTY rozloženie softvérovej klávesnice.

Samsung Galaxy Watch4
Samsung Galaxy Watch 4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Beta verziu je možné nainštalovať prostredníctvom aplikácie Samsung Members. Keďže nejde o plnohodnotnú verziu, pripomíname, že môže obsahovať viacero chýb. Testovanie je teda len na vlastné riziko.

Beta testovanie by malo trvať niekoľko týždňov. Keď Samsung vyrieši všetky prípadné problémy, ktoré môžu vzniknúť, vypustí ostrú verziu, ktorá bude dostupná pre všetkých používateľov. Kedy presne sa tak stane, zatiaľ nevieme.

Svoje hodinky aktualizuje aj konkurencia

Z konkurencie je momentálne najaktívnejší Huawei. Spoločnosť nedávno predstavila sériu Watch GT 3 Pro, no nezabúda ani na staršie modely. Aktualizácie dostali hodinky Huawei Watch GT 2 aj Huawei Watch GT 2 Pro.

Náš tip
Sony si myslí, že fotoaparáty smartfónov onedlho predbehnú zrkadlovky

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+