MojAndroid

Posledné smart hodinky Samsungu s označením Galaxy Watch 3 priniesli pred necelým štvrťrokom viaceré hardvérové aj softvérové vylepšenia. A práve jedno takéto jej softvérové vylepšenie získa podľa portálu AndroidCentral s novou aktualizáciou aj starší model Samsung Galaxy Watch Active 2.

Samsung Galaxy Watch Active 2 displej

Nová funkcia supluje športového trénera

Aktualizácia bola spustená v Južnej Kórei pod označením R820XXU1CTJ5. Postupne by sa mala dostať aj na ďalšie trhy. Jej dostupnosť zistíte v aplikácií Galaxy Wearable, ktorá slúži na prepojenie hodiniek s vašim smartfónom. Hlavným prínosom aktualizácie je možnosť využiť pri cvičení hlasového športového sprievodcu po prepojení hodiniek s bluetooth slúchadlami. Okrem toho, že vám pomôže dosiahnuť cieľ cvičenia, táto funkcia poskytne aj ďalšie užitočné informácie.

Plánujete si kúpiť nové smart hodinky a neviete, ktoré sú najlepšie? Možno vám pomôže náš článok s výberom tých najlepších smart hodiniek na trhu.

Samsung Galaxy Watch Active 2 aktualizácia

Priebežne sa dozviete napríklad prekonanú vzdialenosť a vašu srdcovú frekvenciu pri behu alebo jazde na bicykli. Na rozdiel od predplatiteľskej služby Fitbit Premium, ktorá ponúka podobnú funkciu pre majiteľov smart hodiniek Fitbit, je hlasové navádzanie spoločnosti Samsung úplne zadarmo. Spolu s funkciou hlasového športového sprievodcu prináša aktualizácia aj vylepšenia stability a opravy niektorých chýb systému Tizen OS.

Tizen OS prináša výhody aj nevýhody

Práve systém Tizen OS je tým, čím sa smart hodinky Samsungu líšia od konkurencie. Väčšina výrobcov Android smartfónov dáva do svojich smart hodiniek systém Wear OS do Googlu. Samsung sa vo svojich smart zariadeniach rozhodol využiť operačný systém, ktorý mal byť pôvodne určený pre jeho smartfóny. Takéto riešenie ponúka Samsungu lepšie možnosti integrácie vlastných funkcií.

Negatívom môže byť menší počet aplikácií v porovnaní s Wear OS. Vlastný systém ponúkajú vo svojich hodinkách aj čínske spoločnosti Xiaomi a Huawei. V druhom prípade je už dôvodom aj zákaz amerického ministerstva obchodu poskytovať americké technológie tejto spoločnosti. Kvôli tomu nemajú zariadenia Huawei certifikáciu od Googlu. Huawei preto plánuje v budúcom roku integrovať vlastný operačný systém Harmony OS aj do svojich smartfónov .

Aj konkurencia aktualizuje svoje smart hodinky:

Náš tip
Samsung Galaxy A70s: Prichádza aktualizácia s nadstavbou One UI 2.5
30.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+