MojAndroid

Spoločnosť Huami minulý mesiac predstavila dva nové modely inteligentných hodiniek – Amazfit GTS 2 a GTR 2. Pôvodne boli dostupné len v Číne, no teraz budú dostupné aj v USA a niektorých európskych krajinách. Predchádzajúca generácia modelov tejto rady bola medzi používateľmi veľmi obľúbená, preto sa dalo čakať, že spoločnosť Huami si tieto modely nenechá iba pre Čínu. O ich príchode do Európy informoval portál Tizen Help.

Náš tip
Športové smart hodinky 2020: Test modelov do 200 a 400 eur

Amazfit GTR 2

Amazfit GTR 2

Hodinky Amazfit GTR 2 si zachovali rovnaký, okrúhly dizajn ako ich predchodca Amazfit GTR. Ponúkajú 1,39 palcový AMOLED displej s hustotou pixelov 328 PPI a vnútorné úložisko o veľkosti 4 GB, ktoré postačí približne na 500 skladieb. Batéria s kapacitou 471 mAh vydrží na jedno nabitie približne 14 dní a jedno nabitie trvá 2,5 hodiny. Zariadenie má podporu NFC na uskutočňovanie bezkontaktných platieb, ale bohužiaľ iba v Číne.

Vďaka optickému senzoru BioTracker 2 PPG vám hodinky umožnia monitorovať srdcový tep a okysličenie krvi. Okrem týchto meraní máte k dispozícií meranie spánku, či dokonca krátkeho zdriemnutia počas dňa. Na meranie aktivity počas športovania máte k dispozícií 12 športových režimov.

Hodinky sú vodotesné až do hĺbky 50 metrov. Taktiež v sebe majú zabudovaný mikrofón a reproduktor, vďaka čomu cez nich môžete telefonovať. Musíte ich však spárovať s vašim smartfónom. Alebo k nim môžete pripojiť Bluetooth slúchadlá a telefonovať alebo počúvať hudbu pomocou nich.

Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2 sa hneď na prvý pohľad odlišujú svojim dizajnom v porovnaní s modelom Amazfit GTR 2. 1,65 palcový AMOLED displej s rozlíšením 341 PPI pixelov má tvar obdĺžnika. Veľkosťou vnútorného úložiska sa oba modely zhodujú, takže aj tento vám ponúka 4 GB.

Kapacita batérie je o čosi menšia ako na hodinkách Amazfit GTR 2, iba 246 mAh. Na jedno nabitie hodinky vydržia až 7 dní a v režime šetrenia batérie až 20 dní. Batérii trvá úplné nabitie 2 hodiny. Bezkontaktné platby pomocou NFC sú taktiež podporované, zatiaľ však iba v Číne. Hovory môžete prijímať pomocou mikrofónu a reproduktora alebo po pripojení bezdrôtových slúchadiel.

Rovnako ako GTR 2, aj Amazfit GTS 2 ponúka možnosť merania srdcového tepu a okysličenia krvi pomocou senzoru BioTracker 2 PPG. K dispozícií sú rovnako aj merač spánku a zdriemnutia a 12 športových režimov.

Oba modely majú navyše majú podporu hlasového asistenta Amazon Alexa. Na spárovanie so smartfónom môžu používatelia využiť aplikáciu Zepp (pôvodne s názvom Amazfit). Podporované sú zariadenia so systémom iOS aj Android.

Cena a dostupnosť

Inteligentné hodinky Amazfit GTS 2 a GTR 2 je možné zakúpiť v USA a niektorých európskych krajinách vrátane Veľkej Británie a Španielska. Ich cena sa pohybuje okolo 179 dolárov a predávať sa začnú 1. novembra na Amazone.

Špecifikácie

Amazfit GTR 2 Amazfit GTS 2
Rozmery 46,4 x 46, 4 x 10,7 mm 42,8 x 35,6 x 9,7 mm
Displej 1,39″ AMOLED, 326 PPI 1,65″ AMOLED, 341 PPI
Úložisko 4 GB 4 GB
Vodotesnosť 5 ATM, do 50 metrov 5 ATM, do 50 metrov
Senzory BioTracker 2 PPG, senzor tlaku vzduchu, akcelerometer, gyroskop, 3-osový geomagnetický senzor, svetelný senzor BioTracker 2 PPG, senzor tlaku vzduchu, akcelerometer, gyroskop, 3-osový geomagnetický senzor, svetelný senzor
Pripojenie Bluetooth 5.0, 2.4GHz WIFI Bluetooth 5.0, 2.4GHz WIFI
Reproduktor a mikrofón áno áno
Batéria 471 mAh 246 mAh

Zepp(formerly Amazfit)
Zepp(formerly Amazfit)
Developer: Huami Inc.
Price: Free
  • Zepp(formerly Amazfit) Screenshot
  • Zepp(formerly Amazfit) Screenshot
  • Zepp(formerly Amazfit) Screenshot
  • Zepp(formerly Amazfit) Screenshot
  • Zepp(formerly Amazfit) Screenshot
  • Zepp(formerly Amazfit) Screenshot

Náš tip
Huami Amazfit Pop: Smart hodinky v štýle Apple Watch s cenou pod 50 eur

29.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+