MojAndroid

Americký výrobca fitness elektroniky Fitbit bol minulý rok odkúpený spoločnosťou Google, ktorá na svojej platforme Android dlhšiu dobu ponúka fitness aplikáciu Google Fit. Tí, ktorí čakali, že Fitbit bude vydávať svoje smart náramky a hodinky pod logom Googlu, ostali pre dvoma mesiacmi prekvapení.

Na trh boli totiž uvedené smart hodinky Fitbit Versa 3 a Fitbit Sense. Ešte viac ale prekvapila absencia Google Asistenta v týchto zariadeniach. To sa ale podľa podľa portálu PhoneArena s chystanou aktualizáciou hodiniek zmení.

Fitbit Sense

Aktualizácia dorazí počas zimy

Smart hodinky Fitbit Versa 3 a Fitbit Sense majú rovnaký štvorcový dizajn tela podobný populárnym Apple Watch. Model Sense je ale podstatne viac vybavenejší než lacnejší model Versa 3. Ako úplne prvé hodinky na svete ponúkajú Fitbit Sense senzor elektrodermálnej aktivity (EDA). Ten pomáha k lepšiemu zvládaniu stresu. Navyše je tu prítomný senzor merania teploty a EKG.

Druhý menovaný je ale defaultne vypnutý, pretože je u neho potrebná certifikácia v konkrétnej krajine. Spoločnou funkciou oboch modelov je ale možnosť telefonovať. Integrovaný mikrofón sa ale čoskoro bude dať využiť aj hlasového asistenta od Googlu. Podľa portálu PhoneArena by Google Asistenta mala priniesť aktualizácia softvéru už behom tejto zimy.

Google Asistent uľahčí veľa činnosti

Google Asistent umožní majiteľom Fitbit Versa 3 a Fitbit Sense ľahšie ovládať funkcie ich hodiniek. Napríklad počas cvičenia alebo behu im bude stačiť hlasový povel, aby si skontrolovali čas alebo tep. Pri bicyklovaní alebo riadení iného dopravného prostriedku môžu hlasovým povelom spustiť jednoduchú navigáciu.

Google Asistent sa hodí aj v zime, keď nebudú chcieť dávať z rúk rukavice a vyťahovať z kapsy kvôli pár informáciám smartfón. Cez hodinky si tak overia naplánované úlohy v kalendári alebo naplánujú nákupný zoznam. Samozrejmosťou je aj jednoduchšie ovládanie smart zariadení v domácnosti.

Náš tip
Mesiac bude mať 4G sieť. Postará sa o to Nokia
19.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+