MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

PRIPOJENIE | Gigabitové LTE, Bluetooth 5.0 aj GALILEO a BEIDOU

Pokiaľ si potrpíte na kvalitné pripojenie, Samsung Galaxy S8+ vás nesklame. Čo sa pripojenia k internetu týka, na to môžete využiť Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, ale aj mobilné siete. Dostupné sú 3G siete s teoretickou maximálnou rýchlosťou HSPA 42.2/5.76 Mbps, ale aj 4G siete LTE-A (4CA) kategórie 16 s teoretickou rýchlosťou na úrovni až 1024/150 Mbps. Na našom trhu sa bude predávať verzia s jedným slotom na SIM kartu, no v zahraničí bude dostupný aj dualSIM model, čo rozhodne poteší majiteľov 2 SIM kariet. A áno, Samsung Galaxy S8+ podporuje aj frekvenciu 800 MHz.

Samsung Galaxy S8+ 21

Na pripojenie k ďalším zariadeniam vo vašom okolí môžete použiť aj nový Bluetooth 5.0. Ten prináša podporu pre funkcie A2DP, LE, aptX, ale aj lepší dosah a nižšiu energetickú spotrebu. Prítomné je aj NFC, ktoré môžete využiť napríklad na bezkontaktnú platbu v obchodoch a v neposlednom rade treba spomenúť aj podporu A-GPS, GLONASS, BEIDOU a systému GALILEO, ktoré zaručia naozaj presné určenie vašej polohy. Počas nášho testovania sme skúšali pripojenie na všetky zo spomínaných satelitov a boli bezproblémové.

Samsung Galaxy S8+ screenshot 6 Samsung Galaxy S8+ screenshot 7

Na káblové pripojenie slúži USB-C v3.1, ktoré ponúka podporu obojstranného konektora a slúži tak na nabíjanie, ako aj pripojenie k PC. Treba podotknúť, že ide o otvorený konektor, a to aj napriek tomu, že zariadenie ponúka certifikát odolnosti IP68. Pred opätovným nabitím zariadenia po tom, ako ho ponoríte do vody, tak nechajte konektor dobre vyschnúť a z času na čas ho aj vyčistite, aby nedošlo kvôli nečistotám a usadeninám k skratu pri nabíjaní.

Samsung Galaxy S8+ 2

Počas nášho testovania sme nemali žiadny problém s pripojením akéhokoľvek typu a nemáme výhrady ku kvalite hovorov ani pripojeniu k internetu. Nebudeme hodnotiť aplikáciu dialeru, SMS správ a klávesnicu Samsungu, pretože tie si v prípade nespokojnosti môžete vymeniť za alternatívne tituly z obchodu Play. Ak tak chcete urobiť, odporúčame vám dialer TrueCaller, SMS aplikáciu Textra a klávesnicu GBoard.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+