MojAndroid

Po šiestich mesiacoch vývoja a troch betaverziách začala minulý týždeň spoločnosť Samsung konečne distribuovať Android Oreo pre svoje modely Galaxy S8 a Galaxy S8+. Okrem verzie Android 8.0 Oreo sa majitelia dočkali aj novej verzie Samsung Experience 9.0. V Európe začala distribúcia v Nemecku a ako prví dostávali aktualizáciu majitelia modelu Galaxy S8+. Spolu s OTA aktualizáciou v jednotlivých krajinách umiestnil Samsung inštalačné súbory na svoje servery. Po týždni ale teraz spoločnosť Samsung pozastavuje distribúciu Android 8.0 Oreo pre minuloročné vlajkové lode a dokonca stiahla inštalačné súbory zo svojich stránok.

Náš tip
OFICIÁLNE: Samsung Galaxy S8 dostáva Android 8.0 Oreo v Európe!

Aký je dôvod zastavenia distribúcie Android 8.0 Oreo pre Galaxy S8 a Galaxy S8+ spoločnosť Samsung neuviedla. Webový portál PocketNow špekuluje, že dôvodom by mohlo byť vylepšenie stability alebo odstránenie nejakého bugu, ktorý sa po distribúcii náhle objavil. Majitelia už aktualizovaných modelov prechod na pôvodnú verziu nemajú umožnenú a s novou verziou Os a taktiež novým UI už musia normálne fungovať. Zvyšok si bude musieť pár dní počkať, kým Samsung problém opraví a znovu spustí distribúciu.

Aktualizované 15. 2. o 16:20:

Samsung podal vyhlásenie pre portál SamMobile, kde uviedol, že dôvodom prerušenia distribúcie update-u sú neočakávané reštarty niektorých zariadení. Na odstránení chyby už spoločnosť pracuje a správny update sa pokúsi uvoľniť čo najskôr.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.2.2018
Zdroj: Pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+