MojAndroid

Spolu s prvým Samsung Galaxy S v roku 2010 predstavil Samsung aj prvú verziu nadstavby systému Android Os s názvom TouchWiz. Vychádzala z prostredia vlastného systému Samsungu Bada, ktorý mal napríklad telefón Samsung Wave S8500 vydaný v rovnakom roku. Zatiaľ čo systém Bada časom zanikol a spoločnosť prešla na vývoj Tizen Os, nadstavba TouchWiz prešla viacerými verziami až do roku 2016. Vtedy sa po decembrovej aktualizácii systému vlajkových modelov Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge premenovala na Samsung Experience. Momentálne prebieha betatestovanie systému Android 8.0 Oreo pre Galaxy S8 a Galaxy S8+ a s vydaním finálnej verzie by sa k zákazníkom mala dostať aj nová verzia nadstavby Samsung Experience 9.0. Na nasledujúcej infografike môžme vidieť,, čo nadstavba prinesie.

Zmenami prejde napríklad klávesnica, ktorá bude umožňovať vlastné rozvrhnutie ovládacích prvkov a možnosť si vybrať zo 4 vysoko kontrastných farieb pre lepšiu viditeľnosť. Taktiež boli zjednodušené nastavenia klávesnice a pribudli nové emoji, GIFy a nálepky. Zmenou prešiel aj asistent Bixby, email klient, messenger a hlavne Samsung DeX. Ten dostáva podporu pre monitory s rozlíšením FullHDF(1920 x 1080 pixelov) a WQHD (2560×1440 pixelov). Mobilné hry v ňom pôjdu po novom spustiť aj vo full screen režime a nielen v okne.

Zdroj: androidauthority

 

5.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+