MojAndroid

Do predstavenia pripravovanej vlajkovej lode Samsung Galaxy S8 zostáva ešte nejaký čas. Na prelome roka už ale tradične odhaľujeme stále viac detailov o pripravovanom smartfóne. Najnovšie uniknuté informácie sú ale skutočne veľmi zaujímavé. Galaxy S8 by totiž mal ponúknuť plnohodnotný desktopový PC režim, ktorý by mal fungovať podobne ako Continuum a Winows smartfónoch.

Náš tip
Samsung Galaxy S8 bude mať softvérové tlačidlá citlivé na tlak, príde aj s podporou S Pen

samsung-desktop-experience-galaxy-s8

To znamená, že po pripojení telefónu k monitoru alebo televízii by sa malo zobraziť iné prostredie ako to, s ktorým narábame v telefóne. V tomto režime by mali byť k dispozícii aj iné aplikácie, ktoré budú naplno využívať periférie ako myš a klávesnicu. Narozdiel od Windows smartfónov je ale pravdepodobné, že v tomto prípade nepôjde o plnohodnotný desktopový systém, ale o upravené prostredie systému Android. Mohlo by ísť o podobnú verziu systému, akú využíva tablet Lenovo Yoga Book s aplikáciami zobrazenými v okne.

Zatiaľ ale o tejto funkcii veľa informácií nemáme. Je tiež možné, že ju v Galaxy S8 ani neuvidíme. Ak by ale Samsung niečo podobné predstavil, bol by to ďalší krok na ceste k budúcnosti, kde budeme smartfón používať skutočne na všetko.

Zdroj: AAWP via SamMobile

2.1.2017
 • Andromatic

  Chyba! Windows!! nie winows!!!

 • Andrew

  Ak bude skutocne obsahovat novy SD 835 s plnou emulaciou x86 aplikacii.. tak to ma nabeh na velky uspech…

  • SimSon

   sd835 je stale arm, a softwarova emulacia x86-instrukcii by bola tak pomala, ze by bola prakticky nepouzitelna. Navyse naco by to bolo dobre? Google-play ani neponuka x86-aplikacie…

   • Tomas JuaNex Grman

    Treba si o tom procesore precitat. Naozaj podporuje emulaciu desktopoveho W10 a podla testov dost svizne. MS ho uz uspesne testoval.

    @mobile

    • Kegare

     Ako to je síce pekné, ale svižne ho emuluje ako inak – windows a neemuluje pri tom všetko, ale hlavne C++, DirectX a Visual C knižnice kdežto android by musel emulovať všetko od kernelu (ktorý má WIN10 aj Win10M spoločný) po procesor.
     Ak by sa im to aj podarilo, Microsoft by na to nikdy nepristúpil a robil by jedine dobre. Veď táto funkcie je klon Windows 10 Mobile a smutné je, že ľudia, pre ktorých Win10M neexistuje ešte budú tvrdiť aké je to inovácia a aký je Samsung génius že na toto prišiel sám…

    • SimSon

     No ja by som povedal, ze si najprv treba ujasnit rozdiel medzi „emulaciou windows10“ (wtf is that?) a emulaciou x86.

     Ze Microsoft pracuje na verzii Windows pre arm, o tom sa uz daku dobu pise. Ale to je verzia skompilovana na instrukcnu sadu arm!

     Hore Andrew pise o x86-aplikaciach, to je nieco uplne ine! Na to by procesor naozaj musel mat (alebo emulovat) x86-instrukcie. A to teda vobec nie je jednoduche, kedze ARM je v podstate RISC, a x86 CISC. Na softwarovej emulacii x86 pohoreli uz aj vykonnejsie a pokrocilejsie procesory (napr Itanium)…

 • Jefficko

  Nedavno tu niekde bolo video ako bezi Windows 10 na Snapdragone. Fungoval skvele a dokonca chalan zapol Photoshop a robil si na nom srandicky. Myslim si, ze sa blizime do doby ked jedno zariadenie bude pohanat vsetko.

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+