MojAndroid

Do predstavenia pripravovanej vlajkovej lode Samsung Galaxy S8 zostáva ešte nejaký čas. Na prelome roka už ale tradične odhaľujeme stále viac detailov o pripravovanom smartfóne. Najnovšie uniknuté informácie sú ale skutočne veľmi zaujímavé. Galaxy S8 by totiž mal ponúknuť plnohodnotný desktopový PC režim, ktorý by mal fungovať podobne ako Continuum a Winows smartfónoch.

Náš tip
Samsung Galaxy S8 bude mať softvérové tlačidlá citlivé na tlak, príde aj s podporou S Pen

samsung-desktop-experience-galaxy-s8

To znamená, že po pripojení telefónu k monitoru alebo televízii by sa malo zobraziť iné prostredie ako to, s ktorým narábame v telefóne. V tomto režime by mali byť k dispozícii aj iné aplikácie, ktoré budú naplno využívať periférie ako myš a klávesnicu. Narozdiel od Windows smartfónov je ale pravdepodobné, že v tomto prípade nepôjde o plnohodnotný desktopový systém, ale o upravené prostredie systému Android. Mohlo by ísť o podobnú verziu systému, akú využíva tablet Lenovo Yoga Book s aplikáciami zobrazenými v okne.

Zatiaľ ale o tejto funkcii veľa informácií nemáme. Je tiež možné, že ju v Galaxy S8 ani neuvidíme. Ak by ale Samsung niečo podobné predstavil, bol by to ďalší krok na ceste k budúcnosti, kde budeme smartfón používať skutočne na všetko.

Zdroj: AAWP via SamMobile

2.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+