MojAndroid

Podľa zdroja Davida Ruddocka, by najnovší Galaxy S smartfón mal priniesť zmenu aj na poli hardvérových ovládacích prvkov. Okrem toho, že Samsung by mal v Galaxy S8 úplne odstrániť domovské tlačidlo, tak sa zrejme zbaví aj jeho najbližších spoločníkov – kapacitných navigačných tlačidiel. Tie by mali nahradiť softvérové tlačidlá na displeji, ktoré však budú reagovať aj na tlak. Rôznej sile stlačenia sa pritom majú dať priradiť aj rôzne akcie, ktoré sa vykonajú. Okrem toho, Samsung umožní aj zmenu funkcií týchto tlačidiel, či ich usporiadania.

Presun navigačných tlačidiel je v prípade odstránenia domovského tlačidla logickým krokom. Samsung bude môcť vďaka nemu zväčšiť plochu displeja a pokryť nim väčšinu prednej strany. Dnes už sa stáva bežné, že zobrazovací panel zaberá aj viac ako 85% tejto plochy. Myslíme si, že k podobnému kroku pristúpi aj juhokórejský výrobca. Snímač odtlačkov by pritom mal ostať umiestnený hneď pod displejom, alebo ho výrobca premiestní na zadnú stranu.

Náš tip
Synaptics predstavil snímač odtlačkov pod sklom. Uvidíme ho v Galaxy S8?

Okrem noviniek týkajúcich sa navigačných tlačidiel, by Samsung Galaxy S8 mohol prísť ešte s ďalšou zaujímavosťou. Tou je podpora dotykového pera S Pen, ktoré by mohlo fungovať aj so zariadeniami série Galaxy S8.

Zdroj: gsmarena

29.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+