MojAndroid

Najnovšie vlajkové lode od spoločnosti Samsung patria medzi najlepšie fotomobily súčasnosti. Neplatí to len o smartfóne Samsung Galaxy S22 Ultra, ale aj o lacnejších Galaxy S22+ a Galaxy S22. Najnovšia aktualizácia ich schopnosti ešte vylepší.

Spočiatku by sa mohlo zdať, že ide len o bežnú júnovú bezpečnostnú záplatu, čo je vlastne aj pravda. Avšak okrem vylepšenia zabezpečenia týchto modelov so sebou aktualizácia prináša aj ďalšie významné novinky, informuje portál Android Police.

Vylepšený fotoaparát. Čo sa mení?

Samsung s najnovšou aktualizáciou opravuje chybu v Single Take (funkcia, ktorá umožňuje vytvoriť viac záberov zo všetkých snímačov len jedným stlačením spúšte), ktorá spôsobovala, že zábery sa prestali vytvárať už po prvom.

Vylepšený bol portrétový režim a tešiť sa môžu aj majitelia štvornohých miláčikov. V rámci aktualizácie výrobca zapracoval na algoritme automatického vyváženia bielej pre lepšie zachytenie srsti vášho chlpatého priateľa.

Samsung Galaxy S22 displej
Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Optimalizovaný bol záznam videa, ktoré teraz zaberá menej pamäte. Samozrejme pri zachovaní pôvodnej kvality. Výsledkom by mal byť stabilnejší záznam s menším počtom prípadných zaseknutí.

Ďalším dôležitým vylepšením bola celková optimalizácia aplikácie. Mal by byť plynulejšia a responzívnejšia, výrazne zrýchlené by malo byť najmä prepínanie objektívov.

Veľkosť aktualizácie je až 1,7 GB, čo je na bezpečnostný update pomerne veľa. Pre stiahnutie teda odporúčame použiť Wi-Fi pripojenie, ak nemáte dostatočne veľký dátový balík u svojho operátora. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte váš smartfón dostatočne nabitý.

Aktualizácia by mala byť dostupná zatiaľ len v Kórei (pre verzie s procesormi Snapdragon) a v najbližších dňoch by mohla doraziť aj na Slovensko. 

Aktualizuje aj konkurencia

V poslednom období bolo aktualizovaných aj viacero konkurenčných smartfónov. Majiteľov Xiaomi Mi 10 určite potešil príchod Androidu 12 a nadstavby MIUI 13. OnePlus Nord dostal aktualizáciu, ktorá mu priniesla viacero vylepšení a opráv. A aktualizáciu na Android 12 dostal aj obľúbený tablet Xiaomi Pad 5.

Náš tip
Samsung onedlho ukončí softvérovú podporu pre tieto obľúbené smartfóny

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+