MojAndroid

Problémy s prehrievaním smartfónov nie sú u popredných výrobcov ničím neobvyklým a nevyhýbajú sa ani ich vlajkovým lodiam. Najviac by o tom mohla hovoriť juhokórejská spoločnosť Samsung. Jej vlajkový model Galaxy Note 7 bol v minulosti kvôli samovznieteniam úplne stiahnutý z trhu. Podľa portálu AndroidAuthority má jej aktuálne najvyšší a najdrahší smartfón Samsung Galaxy S20 Ultra problémy nielen s prehrievaním.

Samsung Galaxy S20 Ultra fotoaplikacia

Prehrievanie smartfónu, zlé ostrenie fotoaparátu a tragická výdrž

Problémy začali hlásiť majitelia smartfónu na oficiálnom fóre Samsungu a sociálnej sieti Twitter. Najčastejšie ide o problémy s automatickým zaostrovaním a prehrievaním u verzie Galaxy S20 Ultra s čipsetom Exynos 990. Fotoaparátu sa nedarí zaostriť blízke objekty na pravej strane snímanej scény. K prehrievaniu dochádza taktiež pri používaní aplikácie fotoaparátu. Deje sa tak pri využívaní LTE sieti, takže príčinou určite nie je nový 5G modem.

To ale bohužiaľ nie je všetko. Objavuje sa aj kritika na extrémne krátku výdrž batérie. Niektorým používateľom sa smartfón vybije za 3,5 až 4 hodiny pri neustále zapnutom displeji. Viacero majiteľov už podpísalo online petíciu, kde ventilujú svoju frustráciu nad prehrievaním, slabým výkonom, výdržou a chybným zaostrovaním. Spoločnosť Samsung plánuje reagovať aktualizáciou softvéru, ktorá by mala tieto problémy vyriešiť. Problém sa ale zatiaľ u slovenskej distribúcie Galaxy S20 Ultra neobjavil.

Potrebujete pomôcť s výberom nového smartfónu, aby ste nešliapli vedľa?

Pokiaľ aktuálne vyberáte nový smartfón so systémom Android, tak by vám mohol pomôcť náš nákupný poradca. Nájdete v ňom výber najlepších smartfónov značky Samsung, Xiaomi alebo Huawei. Pokiaľ sa rozhodujete podľa ceny, tak sme pre vás vybrali najlepšie smartfóny s cenou do 100 eur, s cenou do 250 eur a za cenu do 300 eur.

Náš tip
5G vysielače a koronavírus: Dezinformácie už aj v Českej republike

 

15.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+