MojAndroid

Aktualizované 24.10.2019 o 11:28

Samsung sľúbil, že problém s ultrazvukovým skenerom odtlačkov opraví vo veľmi blízkej dobe. Vyzerá to, že sa tak deje práve teraz. Podľa informácií GSMArena už prví používatelia dostávajú softvérovú aktualizáciu, ktoré problém rieši. Najskôr v domácej Južnej Kórei.

Aktualizácia by sa mala rýchlo rozšíriť aj do ďalších krajín a taktiež aj na Slovensko. Výrobca radí, aby používatelia po aktualizácii svoje odtlačky prstov odstránili a pridali ich nanovo.

Ihneď, ako sa prejavil problém so skenerom odtlačkov prstov na Samsungu Galaxy S10 a ďalších modeloch, ktoré disponujú ultrasonickým skenerom, začal výrobca pracovať na rýchlej oprave. Prvé správy hovorili, že oprava by mala prísť niekedy v budúcom týždni. Podľa AndroidPolice to bude už do 24 hodín.

Predchádzajúce časti článku:

Zariadenia, ktorých sa týka problém (všetky s ultrasonickým skenerom odtlačkov):

Samsung majiteľom týchto modelov odporúča, aby nepoužívali neoverené ochranné fólie displeja.

Samsung Galaxy S10: Banky sa obávajú bezpečnosti skeneru odtlačkov, Samsung pracuje na oprave

22.10.2019

Problém je to väčší ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Skener Samsungu Galaxy S10 bol oklamaný lacnou fóliou na displej, ktorá obsahovala odtlačok prsta majiteľa. Následne sa do smartfónu mohol dostať každý, stačilo len pritlačiť fóliu na displej.

  • Problém sa týka aj ďalších modelov s ultrasonickým skenerom odtlačkov prstov – Note 10, Note 10+, Galaxy S10+

Na tento bezpečnostný problém reagujú aj niektoré svetové banky, ktoré pridávajú Galaxy S10 na blacklist. Informuje o tom AndroidPolice.

Samsung Galaxy S10 skener banky

Majitelia týchto smartfónov sa do bankových aplikácií nevedia prihlásiť pomocou skeneru odtlačkov, potrebné je zadať prihlasovacie heslo. Prvé banky, ktorých zákazníkov sa to týka, sú NatWest a Nationwide Building Society z Veľkej Británie. Očakávame, že sa pridajú aj ďalšie.

  • Situácia bude trvať dovtedy, kým Samsung problém neopraví. Ten na tom už pracuje.

Samsung sa snaží problém čo najskôr vyriešiť

Výrobca na svojej stránke žiada používateľov, aby nepoužívali lacné ochranné fólie. Ideálne, aby nepoužívali žiadnu. To momentálne zabezpečí stopercentnú bezproblémovú funkčnosť inak skvelého skeneru odtlačkov prstov.

Samsung Galaxy S10 citacka odtlackov problem

Softvérová aktualizácia, ktorá by mala tento problém vyriešiť, je naplánovaná na začiatok budúceho týždňa. Dúfame, že sa v prvej vlne dostane aj na Slovensko. Samsung tiež vyzýva používateľov, aby svoje odtlačky prstov naskenovali priadne, zo všetkých strán. Presne tak, ako to pridávanie nového odtlačku vyžaduje.

Samsung Galaxy S10: Snímač odtlačkov oklamal lacný silikónový kryt

18.10.2019

Keď na začiatku roka prišla spoločnosť Samsung na trh so smartfónmi série Galaxy S10, tak jednou z jej najviac vyzdvihovaných vlastnosti bol ultrazvukový snímač odtlačkov prstov priamo v displeji. Sú ním osadené modely Samsung Galaxy S10 a Galaxy S10+. Samsung Galaxy S10e má snímač na pravej strane.

Ako sa teraz ale zdá, tak snímač odtlačkov v oboch Samsungoch sa dá ľahko oklamať. Server Phandroid informuje o manželskom páre z Veľkej Británie, ktorému sa to podarilo.

Samsung Galaxy S10 skener odtlackov problem

Smartfón dokázala odomknúť aj druhá osoba

Lisa Neilson si na svojom Samsung Galaxy S10 zaregistrovala odtlačok palca na pravej ruke. S prekvapením ale onedlho zistila, že smartfón je možne odomknúť aj palcom na ľavej ruke, ktorý ale nebol zariadení registrovaný. Ešte väčším prekvapením bolo, keď sa jej smartfón podarilo odomknúť obomi manželovými rukami. Následne na problém upozornili a spoločnosť Samsung k tomu vydala stanovisko. V čom bola chyba?

Príčina je jednoduchá

Hlavnú zásluhu na oklamaní snímača odtlačkov Galaxy S10 má lacné silikónové puzdro objednané z portálu Ebay za necelé 3 doláre. Puzdro nekrylo len zadnú stranu, ale aj prednú podobne ako klasické fólie. Neznamená to ale, že vám k oklamaniu snímača stačí len nasadiť podobný kryt na displej Galaxy S10.

Žena ho tam už mala nasadený, keď si registrovala odtlačok pravého palca. Smartfón následne nezaregistroval odtlačok palca, ale samotného púzdra. Tým pádom naňho stačilo vždy len pritlačiť hocijakým palcom. Odtlačky prstov by ste si tak mali v Galaxy S10 registrovať len cez tenké ochranné fólie respektíve sklá alebo najlepšie úplne bez nich.

Náš tip
Dva smartfóny od Samsungu za cenu jedného? Akcia už beží

24.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+