MojAndroid

Samsung Galaxy S10 Lite je odľahčenou verziu klasických vlajkových modelov radu Galaxy S10, avšak ponúka napríklad výkonnejší procesor alebo lepšiu výdrž batérie. To všetko za nižšiu cenu. Koncom decembra minulého roka bol tento model aktualizovaný na Android 11 spolu s nadstavbou One UI 3.0. Teraz dostáva bezpečnostnú aktualizáciu z januára 2021.

Samsung Galaxy S10 Lite a jeho prvá tohtoročná aktualizácia

O dostupnosti aktualizácie informoval portál Sammobile. Dostupná je už teraz na viacerých svetových trhoch a je možné, že už dorazila aj na Slovensko. Ak ste ju dostali, môžete nás o tom  informovať v komentári pod týmto článkom. A nezabudnite priložiť aj screenshot.

Samsung Galaxy S10 Lit menu

Samsung nezverejnil informácie o tom, ktoré bezpečnostné diery aktualizácia obsahuje. Zariadenie by na ňu malo už tradične upozorniť automaticky. Ak sa tak nestane, stačí aktualizáciu vyhľadať manuálne v nastaveniach. Na jej stiahnutie odporúčame Wi-Fi pripojenie (pokiaľ nemáte dostatočne veľký dátový balík) a pred inštaláciou sa uistite, že batéria smartfónu je nabitá aspoň na 50 %.

3 veľké aktualizácie od Samsungu

Galaxy S10 Lite patrí do rozsiahlej rodiny modelov, ktoré budú mať výbornú softvérovú podporu. Samsung v minulom roku oznámil, že všetky prémiové modely (vlajkové lode od Galaxy S10), skladacie smartfóny a vybrané zariadenia z radu Galaxy A dostanú až 3 veľké aktualizácie operačného systému.

 

Galaxy S10 Lite prišiel na trh s Androidom 10. Už stihol byť aktualizovaný na Android 11, a tak ho čakajú ešte dve veľké aktualizácie. Za toto Samsung chválime.

Čo na to konkurencia

Aj ostatní výrobcovia sa snažia pravidelne aktualizovať svoje modely, Samsung nie je jediný. V článku Android 11: Kompletný zoznam modelov, ktoré budú aktualizované získate kompletný prehľad plánov aktualizácií najväčších výrobcov. V poslednom čase dostali aktualizáciu viaceré smartfóny značiek OnePlus, Xiaomi, Asus či Nokia.

Náš tip
Samsung chystá fotoaparát s rozlíšením 200 megapixelov. Môže prísť už čoskoro
14.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+