MojAndroid

Samsung Galaxy S10 Lite ponúka hlavný snímač so 48 megapixelovým rozlíšením. Nechýba mu ani technológia spájania štyroch pixelov do jedného, čo zabezpečí svetlejšie fotky v noci. A ono to naozaj funguje. Výsledné fotografie majú rozlíšenie 12 megapixelov.

Samsung Galaxy S10 Lite fotoaparat

Samozrejme, fotografovať je možné aj v maximálnom rozlíšení. To ale odporúčam len vo výnimočných situáciách a za dobrého osvetlenia. Získate tak viac detailov, ale fotografie zaberú podstatne viac miesta.

Inak si rozlíšenie veľmi vyberať nemôžete. Nižšie ako 12 MP jednoducho k dispozícii nie je. 12 MP fotka zaberie cca 3 MB miesta, tá 48 megapixelová až 12 MB. Štandardný pomer strán fotografií je 4:3, na výber je ešte 20:9, 16:9 a 1:1.

Aplikáciu, ktorá fotoaparát ovláda, už veľmi dobre poznáme. Nechýba ani jednoduché (a vcelku rýchle) prepínanie medzi hlavným a ultra širokouhlým objektívom.

Ukážkové fotografie:

Hlavný vs. ultra-širokouhlý objektív:

Portrét a rozmazanie pozadia:

Selfie fotoaparát:

Krátky popis k fotografiám

Fotoaparát podáva veľmi slušné výsledky. Ak je k dispozícii dostatok svetla, fotky sú ostré, detailné, bez šumu a so skvelým farebným podaním. V noci majú mierne teplý nádych. Pomôže špeciálny nočný režim, ktorý dokáže odstrániť preexponované a podexponované časti fotografie.

Ultra-širokouhlý objektív má uhol záberu až 123 stupňov, čo sa hodí na fotografovanie veľkých budov či skupín ľudí bez toho, aby ste sa museli vzdialiť. Ocenil som tiež slušný portrétový režim s rozmazaním pozadia.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Samsungu Galaxy S10 Lite? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

19.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+