MojAndroid

Čínska značka OnePlus je v súčasnosti najpoctivejším výrobcom Android smartfónov, čo sa týka rýchlosti ich aktualizácií na novú verziu systému. Dôvodom je hlavne úzke portfólio jej modelov. Tento týždeň dokonca potvrdila, že najnovší systém Android 11 získajú aj smartfóny OnePlus 6 a 6T z roku 2019. Medzitým sa z neho môžu tešiť majitelia minuloročného bestselleru OnePlus Nord, ktorý ho podľa portálu PocketNow dostáva v rámci novej beta verzii OxygenOS.

Aktualizáciu je možné nainštalovať aj manuálne

Aktualizácia softvéru na beta verziu je dostupná formou OTA updatu pre majiteľov zapojených do beta programu. Je možné ju nainštalovať aj manuálne s pomocou inštalačného súboru, ktorý je ale na stiahnutie len pre indickú a globálnu verziu smartfónu. Pre európsku verziu by mal byť ale dostupný na oficiálnom fóre výrobcu už čoskoro.

Nadstavba OxygenOS v beta verzii je v najnovšej verzii 11. Tá prináša vylepšenú grafiku, ikonky aj animácie. Okrem toho pridal výrobca aj 10 nových zobrazení hodín pre ambient displej. Optimalizoval aj stabilitu niektorých populárnych aplikácií tretích strán. Tmavý režim systému je tiež možné aktivovať z rýchlej ponuky v notifikačnom riadku.

Čo všetko prináša OxygenOS 11 s Androidom 11?

Systém

 • Čerstvý nový dizajn používateľského rozhrania, ktorý prináša ergonomickejšie prostredie.
 • Úplne nový štýl dynamického používateľského prostredia, ktoré na základe aplikácie počasia mení vzhľad podľa výhodu a západu slnka. Na displeji sa vám tak strieda deň s nocou.
 • Optimalizácia stability niektorých aplikácií tretích strán a lepší používateľský zážitok.

Herný režim

 • Nová zložka s hernými nástrojmi pre pohodlné prepínanie režimu Fnatic. Vďaka tomu si môžete vybrať tri spôsoby upozornení: iba textové správy, správy v popredí a blokovanie správe pre váš nerušený herný zážitok.
 • Nová funkcia rýchlej odpovede v malom okne pre Instagram a WhatsApp. (Povolíte ju prejdením prstu nadol z pravého horného / ľavého rohu obrazovky v hernom režime.)
 • Nová funkcia prevencie nechceného dotyku. (Povolíte ju potiahnutím prstu z hornej časti obrazovky nadol a následne kliknutím, čím sa vysunie notifikačná lišta, kde ju nájdete)

Ambientný displej

 • Pridaná nová funkcia Always-on ambient displeja, ktorý môže byť aktívny celý deň alebo vo vybranom čase (Nastavenia> Displej> Ambientný displej).
 • Nový štýl hodín Insight, ktorý bol vytvorený v spolupráci so školou Parsons School of Design. Štýl sa mení podľa údajov o používaní telefónu. (Nastavenia> Prispôsobenie> Štýl hodín)
 • Ďalších 10 nových štýlov hodín. (Nastavenia> Prispôsobenie> Štýl hodín)

Tmavý režim

 • Bola pridaná klávesová skratka v rýchlych nastaveniach pre tmavý režim.
 • Podpora automatického zapnutia funkcie podľa času. (Nastavenia> Displej> Tmavý režim> Automatické zapnutie> Automaticky povoliť od západu do východu slnka / Vlastný časový rozsah.)

Zen režim

 • Bolo pridaných 5 nových tém (oceán, vesmír, lúky atď.) a ďalšie možnosti časovania.
 • V režime Zen je zahrnutá funkcia Skupiny. Teraz si môžete pozvať priateľov a využívať režim Zen spoločne.

Galéria

 • Pribudla funkcia Príbeh, ktorá automaticky vytvára týždenné videá s fotografiami a videom, ktoré nájde v úložisku.
 • Optimalizovaná rýchlosť načítania a vrátane náhľadu obrázku.

Ostatné

 • Widget na pracovnej ploche môže miznúť. (Dlhé stlačenie na ploche – Widget > Nastavenia > Vybrať widget).

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách svojich smartfónov sa činí aj konkurencia OnePlus. Juhokórejský gigant Samsung pred dvoma týždňami spustil aktualizáciu modelov Galaxy S20 na Android 11 s nadstavbou One UI 3.0 a dnes sa dočkal aj modely Galaxy S10 Lite. Asus tesne pred koncom roku spustil aktualizáciu na Android 11 pre vlajkový model Asus Zenfone 6 z roku 2019. Huawei zase priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu EMUI 11. Spoločnosť Sony nedávno začala s aktualizáciou svojich smartfónov. Ako prvý sa dočkala tohtoročná vlajková loď Sony Xperia 1 II.

Náš tip
Xiaomi Mi 10i: Stredná trieda so 108 megapixelovým fotoaparátom
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+