MojAndroid

Spoločnosť Samsung chystá v tomto roku množstvo noviniek. Medzi ne patria najmä smartfóny z radu Galaxy S21, no taktiež sa chystajú aj inovácie v oblasti fotoaparátov. Konkrétnejšie pôjde o snímač s rozlíšením až 200 megapixelov.

Samsung môže predstaviť 200 MP fotoaparát už čoskoro

Prvé informácie o fotoaparátoch s vysokým rozlíšením od Samsungu sa do obehu dostali už v marci minulého roka. Konkrétnejšie vtedy išlo o 150-megapixelový snímač, ktorý mal byť predstavený v poslednom štvrťroku 2020, no nakoniec sa tak nestalo.

Tentokrát by sa podľa informácií na portáli phonearena.com a príspevku na Twitteri, Samsungu už malo snímač s vysokým rozlíšením podariť predstaviť. Fotoaparátu s rozlíšením 200 megapixelov by sme sa dokonca mohli už čoskoro dočkať aj v smartfónoch. V apríli 2020 sa taktiež hovorilo aj o 250-megapixelovom snímači, ktorého veľkosť by mala byť podstatne väčšia, ako veľkosť súčasných 64- a 108- megapixelových fotoaparátov.

Samsung Galaxy S20 Ultra (6)

Samsung sa zameriava aj na snímače s obrovským rozlíšením a údajne sa snaží vyvinúť aj snímač so 600-megapixelovým rozlíšením. Tieto hodnoty sú však hudbou budúcnosti. V posledných rokoch sa však ukázalo, že pri fotografovaní na smartfónoch hrá hardvér veľmi dôležitú rolu a preto ho netreba podceňovať.

Víziou spoločnosti Samsung je taktiež vytvárať senzory, ktoré sa rozšíria do ďalších technologických oblastí, ako sú napríklad zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, drony a automobilový priemysel.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Fold2 dostáva aktualizáciu na Android 11 a One UI 3.0

 

12.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+