MojAndroid

Viacerí používatelia Android smartfónov si myslia, že systémové aktualizácie by mali byť pravidelné. Preto nás, a určite aj mnohých z vás teší, že sa pravidelnosť updatov firmvéru v posledných rokoch drasticky zvýšila.

Týka sa to najmä väčších a významnejších výrobcov smartfónov, no vďaka rôznym integráciám do systému od Google dokážu pravidelne aktualizovať svoje modely aj menšie spoločnosti.

Project Treble a samotný Android One sú veľmi dobrými vecami, ktoré sú dnes už zaužívané v praxi. Bývalá vlajková loď juhokórejského giganta, Samsung Galaxy S10, teraz v našej krajine dostala celkom významný update.

Aktualizácia pre Samsung Galaxy S10 prináša mnoho menších i väčších noviniek

Náš čitateľ Juraj nám oznámil dostupnosť update pre Samsung Galaxy S10, ktorý zahŕňa mnoho významnejších noviniek. Táto aktualizácia prináša podporu nabíjania cez Samsung DeX či možnosť pripojenia k TV prostredníctvom Wi-Fi Direct.

Mimo témy prenosu údajov na externú obrazovku a nabíjanie spomenieme aj schopnosť merania informácií o kvalite Wi-Fi smerovačov v okolí.

To znamená, že po update bude možné vidieť slovné údaje o rýchlosti pripojenia, ako “Veľmi rýchle”, “Rýchle”, “Normálne” a “Pomalé”. Upozorňujeme, že funkciu je v prípade záujmu pravdepodobne nutné zapnúť v nastavení “Zobrazenie informácií o kvalite siete”.

Samsung Galaxy S10 aktualizácia

Téma Wi-Fi však sem nekončí. Pridané sú aj ďalšie vedľajšie, drobné funkcie. Za zmienku tak stojí tlačidlo “Vyžiadať heslo”, ktoré sa zobrazí na displeji v prípade, že osoba vo vašej blízkosti je uložená v kontaktoch na zariadení a sa v minulosti k danej sieti pripojila.

Ide o zaujímavú, zložitejšiu funkciu, ktorá bola vďaka tejto aktualizácii pridaná do samotného systému Samsungu Galaxy S10. Čo sa týka funkcionality Always On displeja, zmieniť treba po novom podporu nálepiek Bitmoji na tomto type obrazovky.

Zopár drobných vylepšení k lepšiemu používaniu

Drobné tweaky prebehli aj v klávesnici od Samsungu. Jednu zmenu obdržal fotoaparát, presnejšie ide o vylepšenie režimu profesionálneho videa. Aplikácia správ je vylepšená o nové možnosti s SOS kontaktom. Odteraz je možné s takou osobou zdieľať na 24 hodín polohu, s obnovou každých 30 minút.

Na záver bude appka Samsung Note podporovať import súborov vo formáte PDF. Na počítačový text je možné pridať akýkoľvek rukopis a podporované je tiež delenie podľa stránok a vyhľadávanie v zásade od čísla strany.

Samsung Galaxy S10 predná strana

Patríte k tým, ktorý už aktualizáciu v našich končinách dostali taktiež? Ak je tomu tak, pokojne nám to napíšte dolu do diskusie, aby sme my a aj ostatní čitatelia mali istotu, že update je k používateľom vypustený už vo veľkom.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
19.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+