MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Jasnejší než ktorýkoľvek iný

Displeje, ktoré používa Samsung, patria už vo všeobecnosti k tomu najlepšiemu na trhu. Dôkazom toho bol už aj Samsung Galaxy S7 a teraz aj najnovší Samsung Galaxy Note 7. Ten môžeme jednoducho označiť za najlepší vo svojej triede. 5,7-palcový zobrazovací panel, v rozlíšení QHD, ponúka výborné farebné podanie, kontrast, dokonalú čiernu a hodnovernú bielu. Tie sa mimochodom upravujú aj na základe farieb okolia. Navyše, podľa meraní portálu Display Mate, má najjasnejší displej spomedzi všetkých smartfónov. Jeho maximálny jas môže v extrémnych svetelných podmienkach dosahovať 1 048 nitov, čo je hodnota, ktorú neprekonal žiadny iný mobilný telefón.

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-16

Note 7 je tiež špecifický tým, že nemá iba jeden senzor na reguláciu svietivosti, ale hneď dva. Jeden sa nachádza vpredu a druhý na zadnej strane. Oceníte to najmä v letných mesiacoch, kedy by tieň dopadajúci na predný senzor mohol znížiť úroveň jasu pod hodnotu, ktorá za daných svetelných podmienok nie je ideálna. Takto si môžete byť istí, že automatická regulácia bude fungovať správne v každej situácii. Ďalším unikátom je tiež podpora prehrávania HDR videa. To je však dnes pomerne málo rozšírené. Novinkou je tiež prítomnosť filtra modrého svetla, ktorý chráni zrak v noci a pomáha k lepšiemu spánku. Zapnúť sa dá automaticky podľa aktuálneho času západu a východu slnka, podľa vlastného časovača, prípadne manuálne vtedy, kedy to najviac potrebujete. Inakje k dispozícii aj možnosť zmenšiť rozlíšenie s QHD na Full HD alebo HD, čím môžete ušetriť nejaké to percento batérie.

Displej je po bokoch zahnutý, nie však až tak ako v prípade Galaxy S7 edge. Zakrivenie má najmä ergonomický a dizajnový význam (zariadenie je akoby bez rámikov), inak po funkčnej stránke nepredstavuje až takú pridanú hodnotu. Áno, nájdete tu funkcie ako nočné hodiny a bočný displej, no tie by mohli byť prítomné aj v klasickej flatovej verzii. Pri používaní sa tiež nemusíte báť toho, že by pri držaní v ruke dochádzalo k nesprávnemu vyhodnocovaniu dotykov. Note 7 totižto dotyky dlaňou po bokoch spoľahlivo ignoruje.

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-18

Ani v Galaxy Note 7 nechýba funkcia Always-On displeja, ktorý sa aktivuje v pohotovostnom režime zariadenia. Na displeji zobrazuje základné údaje ako je čas, dátum, aktuálny stav batérie, prípadne notifikácie o zmeškaných udalostiach – telefónnych hovoroch, SMS správach a podobne. Jeho spotreba pri vypnutom displeji by mala byť na úrovni 2% za hodinu, čo však záleží aj od svetelných podmienok v okolí. Na základe nich totižto displej upravuje jas tak, aby boli údaje z Always-On dobre čitateľné aj počas dňa. V noci bude teda spotreba minimálna. 

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-27

V nastaveniach si môžete zvoliť štýl zobrazovanej grafiky, a to buď v podobe kalendára, niekoľkých typov hodín s rôznym pozadím, alebo obrázka, ktorý bude nonstop zobrazený na “vypnutom” displeji. Ide teda o šikovné využitie AMOLED displeja, ktorý dokáže vysvietiť iba konkrétne pixely a na výdrž batérie tak má len zanedbateľný vplyv. Túto funkciu sme si obľúbili už na Samsungu Galaxy S7 a S7 edge. Oceníte ju vždy vtedy, keď budete chcieť na mobile zistiť aktuálny čas alebo to, či nemáte zmeškaný hovor.

Ďalšie funkcie zhŕňajú Inteligentné zapnutie obrazovky, ktoré sleduje tvár používateľa, aby displej ostal zapnutý vždy vtedy, keď ho držíte pred sebou. No a Samsung aj tu pridal nástroje bočného displeja, ktoré sú dostupné v rámci tzv. Panelov. Tie môžete podľa potreby zapnúť, vypnúť alebo zmeniť ich poradie. V ponuke nájdete panely s obľúbenými kontaktami, aplikáciami, úlohami (tu môžete umiestniť predvolené a často vykonávané akcie vybrané spoločnosťou Samsung), kalendárom, počasím a ďalšími, ktoré sú v ponuke telefónu alebo ich môžete stiahnuť online. Bočný panel sa aktivuje prostredníctvom posúvača. Ten sa dá umiestniť na ľavú alebo pravú stranu displeja. Súčasťou funkcií bočného displeja je aj bočné osvetlenie, ktoré pri smartfóne otočenom dole displejom bude farebne indikovať prichádzajúci hovor. Ak ho nemôžete zodvihnúť, dá sa naň rýchlo odpovedať predvolenou správou len tým, že prst 2 sekundy podržíte na snímači srdcového tepu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
22.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+