MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Bezpečnosť nadovšetko: Snímač odtlačkov a skener dúhovky

Samsung pri návrhu Note 7 chcel prísť s niečim novým, a to sa mu aj podarilo. Okrem snímača odtlačkov prstov, ktorý mimochodom funguje rýchlo a spoľahlivo, osadil novinku aj skenerom dúhovky. Tá by mala byť oproti odtlačkom prstov bezpečnejšia. Navyše, umožňuje zariadenie bezpečne odomknúť aj v prípade, že máte na rukách rukavice alebo vaše prsty sú špinavé či mokré. Na druhej strane, odomykanie týmto spôsobom je aj zdĺhavejšie. Zariadenie musíte totiž najskôr zapnúť, potom prejsť prstom po obrazovke a až potom oskenovať dúhovku očí. Úspešnosť odomknutia na prvýkrát je výborná, no určite nie 100%. Ak sa však skener naučíte správne používať, určite si zapínanie zariadenia týmto spôsobom obľúbite. Stále si však myslíme, že pri výbere spôsobu zabezpečenia padne u väčšiny používateľov voľba na skener odtlačkov.

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-25

Samsung myslel aj na ochranu súkromia. V Galaxy Note 7 tak nájdete funkciu tzv. Zabezpečeného priečinku, v ktorom si pred zvedavými pohľadmi môžete pod zámok ukryť súkromné fotografie, pripomienky a aplikácie. Ak teda chcete mať vo svojom zariadení miesto, kde sa nikto nedostane, tak potom je zabezpečený priečinok skutočne výborným doplnkom. Páčilo sa nám, že v chránenom priestore je možné aplikácie nastaviť nezávislé od normálneho režimu. Ak máte teda súkromný e-mail, účty na Facebooku, Instagrame alebo v inej aplikácii, tak tu k nim môžete pristupovať bez akýchkoľvek obáv z odhalenia. Samozrejmosťou sú aj súkromné kontakty, fotografie a história volaní, ktoré sa v bežnom režime nezobrazujú. Mať Zabezpečený priečinok je podľa slov Samsungu “ako keby ste vlastnili druhý telefón”.

S Pen: Opäť presnejší

Nové pero S Pen je aj tento rok presnejšie a dokáže rozpoznať až 4096 odlišných úrovní tlaku (to je dvakrát viac ako u predchodcu). Hrot je tenší a Samsung tlačidlo posunul vyššie, čím sa vyriešilo jeho náhodné stláčanie. Poloha hrotu na displeji je snímaná 360-krát za sekundu, takže písanie a práca s ním prebieha takmer v reálnom čase.

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-22

Oneskorenie medzi dotykom na displeji a jeho zaznamenaním hardvérom zariadenia je minimálne, čo robí prácu s perom skutočnou zábavou. Navyše s ním dokážete pracovať dokonca pod vodou. S Galaxy Note 7 tak môžete pohodlne písať aj v prípade, že je displej vlhký. Dotyky sú vtedy rozpoznávané s vysokou presnosťou a voda na funkcionalitu pera nemá v podstate žiadny vplyv. Takéto písanie sme si overili aj v praxi a musíme potvrdiť, že funguje bezchybne.

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-20

Samsung ale prichádza aj s ďalšími novinkami. Asi tou najzaujímavejšou je písanie poznámok pri vypnutom displeji. Funguje to podobne ako pri klasickom poznámkovom blogu. Stačí vybrať pero z doku a začať písať. Napísané poznámky môžete uložiť a pero znova odložiť. Šetríte tým čas, ale aj batériu, ktorá nemusí naplno vysvietiť celý displej.

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-19

Podobne funguje pero aj po vytiahnutí pri zapnutom displeji. V tomto prípade sa ihneď aktivuje Air Command menu, ktoré poskytuje rýchly prístup k niektorým funkciám, prípadne k vybraným aplikáciám. Využiť môžete napríklad písanie po obrazovke, ktoré vytvorí screenshot a umožní naň písať poznámky, prípadne inteligentný výber, ktorý vie vybrať len časť obrazovky. Nechýba ani prekladač slov a lupa, ktoré sa aktivujú priblížením pera k displeju. Špecialitou je potom funkcia náhľadu, ktorá minimalizuje okno vybranej aplikácie do spodnej časti obrazovky. To môžete znovu vyvolať alebo skryť priblížením alebo oddialením hrotu pera. To je výhodné vtedy, ak napríklad píšete poznámky z textov na internete alebo z e-mailu.

DSCF4502

Báť sa nemusíte ani o to, že by ste pero mohli stratiť. Samsung totižto automaticky deteguje, ak sa od neho vzdialite, na čo vás upozorní notifikáciou a vibrovaním.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
22.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+