MojAndroid
  • Samsung Galaxy M11 dostáva aktualizáciu na Android 11
  • S aktualizáciou prichádza aj nadstavba One UI 3.1 Core
  • Bezpečnostná záplata bola aktualizovaná na apríl 2021

Spoločnosť Samsung do tejto chvíle aktualizovala mnoho svojich modelov na najnovší operačný systém Android 11. Ako prvé sa na rad dostali vlajkové lode nasledované strednou triedou. Najnovší Android 11 teraz dostáva aj lacný Galaxy M11, informuje portál Sammobile.com.

Aktualizácia prináša aj One UI 3.1 a aprílovú bezpečnostnú záplatu

Nová verzia firmvéru má označenie M115FXXU2BUD8. Okrem najnovšieho operačného systému so sebou prináša aj najnovšiu verziu nadstavby One UI 3.1 s prívlastkom Core. Ide o odľahčenú verziu nadstavby, ktorá je určená pre lacnejšie zariadenia.

Samsung Galaxy M11 displej
Samsung Galaxy M11 | Foto: Samsung


Aj napriek tomu, že je odľahčená, prináša so sebou veľké množstvo noviniek. Či už funkčných alebo aj dizajnových. Nechýbajú ani nové možnosti v oblasti bezpečnosti, ktoré poznáme aj z drahších modelov.

Samsung Galaxy M11 stavil na silnú batériu

Samsung Galaxy M11 je smartfón nižšej strednej triedy, ktorý je na Slovensku v predaji od 1. októbra 2020. Ponúka displej s uhlopriečkou 6,4″ a HD+ rozlíšením, trojitý fotoaparát na zadnej strane, 32 GB úložisko a veľkú 5000 mAh batériu.

Samsung k tomu pridáva aj aprílovú bezpečnostnú záplatu. Zdroj uvádza, že aktualizácia sa začala šíriť vo Vietname, onedlho by mala prísť aj na zariadenia, ktoré boli kúpené na Slovensku. Ak vám smartfón aktualizáciu neponúkol, skúste ju vyhľadať manuálne v nastaveniach. Ako už býva zvykom, odporúčame stiahnutie cez Wi-Fi a pred samotnou inštaláciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu (aspoň na 50 %).

Aktualizuje aj konkurencia

Na Android 11 aktualizujú svoje modely aj ostatní výrobcovia. V poslednom období sme informovali o Nokii, ktorá aktualizovala už 6 smartfónov. Xiaomi aj naďalej pracuje na aktualizácii na nadstavbu MIUI 12.5. Motorola edge+ dostala nedávon Android 11 s funkciou Ready For a LG aktualizoval svoj G7 One.

Náš tip
Orange vs Telekom. Kto má lepší dátový paušál za 20 eur?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+