MojAndroid

Po mesiacoch špekulácií, dohadov a uniknutých informácií, je konečne najnovší model športového náramku Samsung Galaxy Fit3 predstavený aj oficiálne. Výrobca o ňom informoval na stránke news.samsung.com a slovenské zastúpenie Samsungu o ňom informovalo aj v samostatnej tlačovej správe.

Potvrdili sa pôvodné informácie, takže žiadne veľké prekvapenie čo sa dizajnu a hardvérovej výbavy týka, nenastalo. Fitnes tracker ponúka pokročilé monitorovanie zdravotných funkcií a je určený všetkým, ktorí si chcú osvojiť zdravší životný štýl.

Samsung Galaxy Fit3
Samsung Galaxy Fit3 | Zdroj: Samsung

V hliníkovom tele je zasadený 1,6-palcový AMOLED displej s rozlíšením 256 x 402 pixelov, ktorý je o 45 % širší než predchádzajúca generácia. Sledovanie údajov počas cvičenia je tak komfortnejšie. Nízka hmotnosť len 37 gramov umožní celodenné nosenie a odkladať ho nemusíte ani počas spánku. naopak, jeho monitorovaním môžete získať podrobné informácie o vašom nočnom odpočinku aj s odporúčaním, ako spánok zlepšiť.

Samsung Galaxy Fit3
Samsung Galaxy Fit3 | Zdroj: Samsung

Na výber máte viac než 100 rôznych ciferníkov, prípadne si môžete nastaviť svoje pozadie výberom vlastnej fotografie z galérie smartfónu. Galaxy Fit3 spĺňa certifikáciu 5 ATM a IP68, takže zvládne prašné prostredie aj ponorenie pod vodnú hladinu. Môžete ho využiť napríklad pri náročnejších outdoorových aktivitách a na sledovanie plaveckého tréningu.

Samsung Galaxy Fit3
Samsung Galaxy Fit3 | Zdroj: Samsung

Samozrejmosťou je monitorovanie srdcového tepu, stresu a zapnúť si môžete detektor pádu a odosielanie núdzových SMS správ. Keď budete v núdzi, môžete päťnásobným stlačením bočného tlačidla okamžite odoslať SOS správu na vopred nadefinované kontakty. V rámci ekosystému Samsungu sa dá nový náramok využiť ako diaľková spúšť fotoaparátu a automaticky sú medzi spárovaným smartfónom a Galaxy Fit3 synchronizované aj naplánované rutiny.

Mohlo by vás zaujímať:

Vďaka 208 mAh batérii ponúkne najnovší športový náramok až 13 dní výdrže na jedno nabitie. V novinke nebeží operačný systém Wear OS, ale RTOS. O možnosti platiť ním bezkontaktne sa výrobca nezmienil, súčasťou výbavy ale NFC je. Nechýba podpora Wi-Fi ani integrované GPS. Samsung Galaxy Fit3 sa na Slovensku predáva v sivej farbe, striebornej a ružovej farbe za odporúčanú cenu 64 eur.

Konkurentom mu môže byť model Honor Band 7 za 45 eur alebo Huawei Band 8, ktorý v slovenských obchodoch kúpite za 59 eur.

Náš tip
Android: Ako zistiť zdravie batérie?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+