MojAndroid

Zdravie batérie pri smartfónoch ale aj iných zariadeniach so systémom Android je niečo, čo zaujíma takmer každého používateľa. Bohužiaľ, nie každý sa k tomuto údaju vie dostať. Pri konkurenčných produktoch spoločnosti Apple sa táto informácia nachádza priamo v nastaveniach zariadenia, čo výrazne pomáha najmä pri kúpe používaného modelu. Ako však zistiť zdravie batérie v androidoch? Možností je hneď niekoľko.

Skontrolujte nastavenia

Niektoré smartfóny poskytujú túto informáciu už priamo v nastaveniach zariadenia. Kde však takúto štatistiku hľadať. Odporúčame vyskúšať Nastavenia – Batéria – Podrobnosti – Informácie o stave. Každý výrobca však môže mať tieto jednotlivé kroky pomenované inak, preto sa s tým musíte mierne pohrať.

Zdravie batérie: Aplikácie tretích strán

V Obchode Play nájdete množstvo aplikácií, ktoré vám s týmto problémom dokážu pomôcť. Treba si však dávať veľký pozor. Často sa medzi nimi práve nachádzajú podvodné apky, ktoré za žiadnu cenu neinštalujte do svojho zariadenia. Medzi overené patrí napríklad AccuBattery alebo Battery Health. Pre presnejšie hodnoty však musí aplikácia nejaký čas fungovať vo vašom smartfóne aby lepšie pochopila kapacitu z jednotlivých nabíjacích a vybíjacích cyklov.

Accu​Battery
Accu​Battery
Developer: Digibites
Price: Free
 • Accu​Battery Screenshot
 • Accu​Battery Screenshot
 • Accu​Battery Screenshot
 • Accu​Battery Screenshot
 • Accu​Battery Screenshot
 • Accu​Battery Screenshot
 • Accu​Battery Screenshot
 • Accu​Battery Screenshot
 • Accu​Battery Screenshot
 • Accu​Battery Screenshot
 • Accu​Battery Screenshot
 • Accu​Battery Screenshot

Mohlo by vás zaujímať:

Nástroje pre vývojárov

Ak patríte k pokročilejším používateľom a nestratíte sa v oblasti technológií, môžete vyskúšať aj skryté menu pre vývojárov. Takáto možnosť však nie je dostupná pri všetkých zariadeniach, čo znamená, že tento krok môžu niektorí z vás rovno preskočiť a poslúži len malej skupine ľudí.

Zdravie batérie: Ako na dlhodobú výdrž batérie?

Ak sa vám zdá, že percentá vašej batérie začínajú klesať oveľa rýchlejšie ako v minulosti, možno robíte niečo zle. Batérie sa samozrejme časom opotrebuje a nebude mať stále kapacitu ako vtedy, kedy ste zariadenie kúpili. Svojou troškou však môžete k jej nadmernému vybíjaniu pomáhať aj vy.

HONOR 70
Nové zariadenia sa snažia priniesť lepšie hospodárenie batérie | Zdroj: Tomáš Kanálik

Aplikácia AccuBattery, ktorá je v Obchode Play zadarmo (ponúka menšie poplatky na prechod k verzii Pro) vás môže napríklad upozorniť na dosiahnutie požadovanej úrovne nabitia. Vo všeobecnosti platí fakt, že ak batériu vybíjate na 0 % a nabíjate na 100 %, poškodzujete ju a znižujete jej využiteľnú kapacitu. Ideálne je ju držať v rozsahu 15 – 85 %, čo však dodržiava málokto. Väčšina používateľov podľa informácií nabíja svoje zariadenia počas noci, vždy do 100 %.

Náš tip
WhatsApp vyvíja funkciu pre lepšiu ochranu pred zneužitím profilových fotografií
21.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+