MojAndroid

Séria Samsung Galaxy S24 bola prvou, ktorá priniesla v smartfónoch pokročilú umelú inteligenciu. Výrobca ju pomenoval Galaxy AI a exkluzívne mala byť dostupné pre trojicu top modelov takmer pol roka. V marci však Samsung potvrdil, že nové funkcie prídu aj na vybrané zariadenia, ktoré prišli na trh minulý rok.

Mohlo by vás zaujímať:

Dnes je pre množstvo majiteľov Samsung zariadení veľký deň. Tak ako výrobca sľúbil, sprístupnil pre smartfóny Samsung Galaxy S23, S23+, S23 Ultra, S23 FE, Z Flip5, Z Fold5 a tablety Galaxy Tab S9, S9+ a S9 Ultra rozsiahlu aktualizáciu, ktorá priniesla najnovšiu verziu používateľského prostredia One UI 6.1 s Galaxy AI.

One UI 6.1 s Galaxy AI
One UI 6.1 s Galaxy AI

Samsung chce týmto krokom ponúknuť Galaxy AI širšiemu okruhu používateľov, ktorí tak budú môcť využiť pokročilú umelú inteligenciu v bežnom živote. Niektoré funkcie s umelou inteligenciou fungujú priamo v samotnom zariadení a nepotrebujú internetové pripojenie, iné sú uložené v cloude. Aktualizáciou by mala byť Galaxy AI dostupná pre viac než 100 miliónov používateľov po celom svete.

Novinky Galaxy AI:

  • Circle to Search with Google – pokročilé vyhľadávanie na Googli s presnými výsledkami. Pritom stačí čokoľvek na displeji zakrúžkovať, prípadne kliknúť na obrázok.
  • Asistent pre písanie – nástroj umožňujúci vyladiť štylistiku písaných správ tak, aby zodpovedala účelu a kontextu, či už ide o zdvorilý odkaz kolegovi z práce alebo krátky, ale úderný status na sociálnych médiách.
  • Tlmočník – preklad konverzácie v reálnom čase v prehľadnom rozdelenom okne – obaja účastníci hovoru si môžu stáť či sedieť tvárou v tvár a čítať si na displeji, čo ten druhý hovorí.
  • Simultánny preklad – obojsmerný hlasový aj textový prekladač telefónnych hovorov v reálnom čase. Výrazne uľahčuje napríklad rezervácie najrôznejších služieb na cestách alebo hovory s ľuďmi, ktorých rodný jazyk používateľ neovláda.
  • Asistent pre poznámky – tento nástroj vytvára automatické zhrnutia textu do vopred pripravených šablón, prípadne titulnej stránky najrôznejších projektov. Tým zvyšuje každodennú produktivitu.
  • Asistent pre prepisy – pomocou umelej inteligencie a technológie Speech-to-Text prepisuje, zhŕňa a prípadne aj prekladá hlasové záznamy.
  • Webový asistent – vďaka tejto funkcii si používatelia môžu udržovať prehľad, čo sa aktuálne deje okolo nich aj vo svete, pretože umelá inteligencia prehľadne zhŕňa hlavné správy či obsah vybraných webových stránok.
  • Generatívne úpravy – ešte väčšia tvorivá sloboda pri úprave fotografií. Funkcia umožňuje meniť veľkosť či polohu objektov v kompozícii, prípadne ich úplne odstrániť.
  • Návrh úprav – osobný inteligentný poradca pri úprave fotografií, posudzuje každú snímku zvlášť a navrhuje úpravy na mieru.
  • Okamžité spomalenie – inteligentne pridáva do videozáznamu ďalšie okienka, čo umožňuje vytvárať spomalené zábery akčných scén.
Samsung Galaxy Tab S9 Z Flip5
Samsung Galaxy Tab S9 Z Flip5

Ak vám o dostupnosti aktualizácie s One UI 6.1 neprišla notifikácia, skontrolujte si možnosť inštalácie cez Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Inštalačný balík ma veľkosť takmer 3 GB, preto na jeho stiahnutie odporúčame použiť stabilné Wi-Fi pripojenie.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+