MojAndroid

Nadstavba One UI 6.1 od spoločnosti Samsung priniesla niekoľko zmien v používateľskom rozhraní. Napríklad nahradila zaužívané navigačné gestá od Samsungu za štandardné od Google. Prináša tiež nový spôsob, ako vyvolať svojho obľúbeného hlasového asistenta alebo dokonca aplikáciu Samsung Internet. Ako sa to robí, popísal portál SamMobile.

Ako nastaviť hlasového asistenta pre nové gesto?

One UI 6.1 umožňuje vyvolať predvolenú aplikáciu hlasového asistenta potiahnutím prstu smerom dovnútra z jedného zo spodných rohov obrazovky. Pre zapnutie tejto funkcie je nutné v smartfóne otvoriť “Nastavenia”, prejsť do sekcie “Zobrazenie“, následne do sekcie “Navigačný panel“ a potom klepnúť na rýchle zapnutie “Aplikácia Asistent“.

Pre zmenu predvolenej aplikácie hlasového asistenta stačí klepnúť na možnosť “Predvolená aplikácia digitálneho asistenta“ v sekcii “Hľadáte niečo iné?”. Tam si môžete vybrať medzi hlasovým asistentom Bixby a Google Asistentom. A to je celý postup nastavenia hlasového asistenta a jeho vyvolanie pomocou nového gesta. Doteraz ste totiž mali predvolene nastaveného Google Asistenta.

Je tu však ešte ďalšia možnosť. Ak nechcete používať žiadneho hlasového asistenta, tak môžete tomuto gestu priradiť spustenie internetovej aplikácie od Samsungu. Poslednou možnosťou je položka “None“, keď nebude gestu nič priradené a prepínač “Assistant app“ v ponuke navigačnej lišty úplne zmizne.

Náš tip
Google prináša na svoje Pixel smartfóny novú funkciu
20.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+