MojAndroid

Už počas minulého mesiaca boli zverejnené neoficiálne fotografie novej série skladacích smartfónov Samsung Galaxy Z Fold6. V poslednom období vznikajú na internete rôzne špekulácie o tom, že spoločnosť Samsung plánuje predstaviť ešte jednu “lacnejšiu” verziu dlho očakávanej novinky. Bližšie informácie zverejnil portál GSMArena.

Aká by mala byť cena lacnejšieho modelu Samsung Galaxy Z Fold6?

Podľa zaužívanej tradície juhokórejskej spoločnosti bude predstavenie nových smartfónov prebiehať niekedy začiatkom júla 2024. Na internete existuje niekoľko správ o tom, že cena lacnejšieho modelu bude približne $800, čo je oproti predošlým modelom naozaj veľmi veľký rozdiel.

Samsung Galaxy Z Fold5
Samsung Galaxy Z Fold5

Očakáva sa však, že s príchodom na Európsky trh by jeho cena mohla zakotviť niekde na hranici 900 €. Keďže sa Samsung sústredí najmä na výrobu drahých skladacích smartfónov, z pohľadu na ostatné modely od konkurenčných výrobcov je tento lacnejší model na približne rovnakej cenovej úrovni. Originálny model Galaxy Z Fold6 bude ešte možno aj dvakrát drahší.

Rozmery originálneho modelu by mali byť 153,5 x 132,5 x 6,1 mm v rozloženom stave. Podľa uniknutých informácií o jeho dizajne by ani tento smartfón nemal mať v konštrukcií zahrnutý otvor na S Pen. O lacnejšej verzií zatiaľ nevieme veľa, no podľa zdroja by mal mať podobné fotoaparáty ako predošlý model Samsung Galaxy Z Fold5.

Samsung Galaxy Z Fold5
Samsung Galaxy Z Fold5

O “cenovo dostupnejšej” novinke sa stále vedie niekoľko konverzácií na sociálnych sieťach ako o modeli, ktorý bude silnou konkurenciou pre skladacie smartfóny od ostatných výrobcov. Aj napriek tomu však nikto nevie potvrdiť, či sa ho spoločnosť vôbec rozhodne predstaviť. Čo naň poviete vy, má zmysel prísť s takýmto modelom?

Náš tip
Ako funguje otvorenie bankového účtu online a ktorá banka to ponúka? | Smart Banka 2024

19.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+