MojAndroid

Po smartfóne Samsung Galaxy Note 9 sa dnes dočkal novembrovej bezpečnostnej záplaty ďalší smartfón tohto výrobcu. Podľa portálu SamMobile je to kompaktný smartfón strednej triedy Samsung Galaxy A41.

Aktualizácia bola spustená v Rusku

Samsung Galaxy A41 prišiel na trh minulý rok a medzitým už dostal aj nástupcu v podobe modelu Samsung Galaxy A42 5G.  Galaxy A41 bežal po uvedení na systéme Android 10 a behom apríla dostal systémovú aktualizáciu so systémom Android 11. Najnovšia aktualizácia je síce len bezpečnostná, ale rovnako dôležitá.

Samsung Galaxy A41 fotoaparát
Samsung Galaxy A41 | Zdroj: Milan Menšík

Aktualizácia má číselné označenie A415FXXU1CUJ3. Momentálne je spustená v Rusku a odtiaľ by sa mala rozšíriť aj do európskych krajín. Novembrová bezpečnostná záplata, ktorá je ňou distribuovaná, opravuje tucet chýb a zraniteľnosti v systéme Android 11. Okrem toho by mala aktualizácia optimalizovať aj jeho stabilitu.

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť na Slovensku mal oznámiť automaticky. Pokiaľ sa tak nestane, tak si ju môžete overiť aj v sekcii Nastavenia – > Aktualizácia softvéru – > Stiahnuť a nainštalovať. Pred inštaláciou sa samozrejme ubezpečte, že máte batériu nabitú na aspoň 70 % jej kapacity.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách sa činí aj konkurencia Samsungu. Xiaomi v minulých týždňoch aktualizovalo smartfóny Xiaomi Mi 10T Lite, Redmi 9 a Redmi Note 9. A tchajwanský výrobca Asus nedávno dokonca zverejnil plán aktualizácií svojich smartfónov na systém Android 12.

Náš tip
Ako dokáže Facebook fungovať a zarábať napriek všetkým svojim prešľapom a škandálom
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+