MojAndroid

Tí z vás, ktorí pozorne sledujú technologickú scénu, vedia, že Samsung pracuje už dlhšie na skladateľných (flexibilných) smartfónoch. Interne sa tento projekt nazýva Project Valley a Samsung už verejne prezentoval aj viacero podôb toho, ako by mohli flexibilné zariadenia vyzerať. Odkedy ale spoločnosť naposledy verejne hovorila o týchto zariadeniach, ubehlo pomerne veľa času a o ich ďalšom vývoji nepadlo ani slovo. Až doteraz, kedy sa objavili informácie o tom, že Samsung by mohol začať vyrábať flexibilné zariadenia už budúci rok.

samsung-flexibilny-tablet-titulka

Podľa všetkého by malo ísť o 5-palcový smartfón (v zloženej podobe), ktorý sa po rozložení zmení na 7-palcový tablet. Ten by mal ponúkať procesor Snapdragon 620 alebo 820, pričom by vo výbave nemala chýbať ani RAM s kapacitou 3 GB. Ďalšie špecifikácie a detaily projektu zatiaľ nie sú známe, no veríme, že v blízkej dobe o skladateľných Samsung zariadeniach ešte budeme počuť.

Náš tip
Nové flexibilné smartfóny – LG vsadí na kompaktnosť, Samsung na dizajn

Zdroj: GSMArena

4.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+