MojAndroid

Samsung DeX je tu s nami už niekoľko rokov. Tento skvelý nápad začal tak, že výrobca predával špeciálne príslušenstvo, do ktorého ste vložili smartfón s podporou Samsung DeX, prepojili ste to všetko s monitorom, myšou a klávesnicou a dostali ste takmer plnohodnotný počítač. Prispôsobilo sa tomu celé Android menu a podporu získali niektoré dôležité aplikácie.

S príchodom výkonnejších modelov už špeciálne príslušenstvo potrebné nie je. Samsung Galaxy S10 či Note 10 obsahujú natívnu podporu DeX. Stačí ich prepojiť s monitorom a hotovo. Aby sa DeX prostredie spustilo, musí byť zariadenie zároveň napájané.

galaxy tab s6 fotky

Natívnu podporu Samsung DeX teraz dostávajú predchádzajúce vlajkové lode, modely Galaxy S9 a Note 9. Tie samozrejme DeX podporujú už od začiatku, avšak len so spomínaným príslušenstvom. S príchodom Androidu 10 to už pôjde aj bez neho. Informuje o tom portál Android Authority. Majitelia týchto vydarených modelov tak majú dôvod na radosť.

Náš tip
Samsung DeX 2018 (DeX Pad): Druhé pokračovanie DeX-u | Recenzia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+