MojAndroid

Salón Elektromobilov 2020 Košice je výstava zameraná na elektromobily a plug-in hybridy, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Zo západu sa tentokrát presúva na východ. V termíne od 4. do 6. septembra 2020 sa všetci fanúšikovia elektromobility stretnú pod jednou strechou v obchodnom stredisku Atrium Optima Košice. Pestrý program je určite zaujímavý aj pre širokú verejnosť, ktorá by sa o tomto aktuálne rastúcom trende chcela dozvedieť viac.

V skutočnosti sa však program nedrží iba prednášok a odborných diskusií, vďaka ktorým sa dozviete najaktuálnejšie informácie zo sveta elektromobilov a plug-in hybridov. Taktiež si budete môcť vyskúšať jazdu v elektrických a elektrifikovaných vozidlách, čím získate aj cenné reálne skúsenosti. Vstup na akciu je bezplatný. Stačí sa zaregistrovať cez tlačidlo nižšie, čím sa zároveň zapojíte do súťaže.

Pripojí sa aj Volvo

Súčasťou akcie Salón elektromobilov 2020 Košice bude aj známa automobilka Volvo, ktorá sa taktiež rozhodla pre elektrifikáciu viacerých svojich modelov. Ich ponuka sa skladá z viacerých plug-in hybridných vozidiel, ktoré dopĺňajú ďalšie mild-hybridné modely. Časť z nich sa objaví aj priamo na akcii v priestoroch nákupného centra Atrium Optima Košice.

Automobilka sa teda predstaví s plug-in hybridnými vozidlami Volvo XC60 T8 Plug in Hybrid eAWD a Volvo XC40 T5 Plug in hybrid FWD. Z plug-in hybridného pohľadu sú obe vozidlá veľmi podobné. Ponúkajú čisto elektrický dojazd podľa normy WLTP od 45 do 46 kilometrov na jedno nabitie. Volvo XC40 T5 Plug in hybrid FWD je vybavené batériou s kapacitou 10,3 kWh, ktorá postačuje pre dojazd 45 kilometrov. Batériu je možné nabíjať výkonom 3,7 kW, vďaka čomu sa batéria vozidla pohodlne nabije do plnej kapacity cez noc.

volvo xc 60 salon elektromobilov

 

Výkonnejšia a väčšia verzia Volvo XC60 T8 Plug in Hybrid eAWD ponúka ešte väčší dojazd. Batéria s kapacitou 11,6 kWh zabezpečí elektrickú jazdu na 46 kilometrov, pričom možnosti nabíjania zostávajú zachované. Nabíjanie je teda možné rovnako výkonom 3,7 kW. Ten je rovnako postačujúci na to, aby ste každé ráno vyrážali s plne nabitou batériou.

Volvo už budúci rok doplní rad elektrifikovaných modelov o plne elektrickú verziu Volvo XC40 Recharge.

Vyhraj Volvo na víkend

Firma doplní ponuku plug-in hybridných vozidiel priamo na akcii o trojicu mild-hybridných vozidiel. Pokryjú tým celú ponuku radu XC. Zblízka si teda budete môcť pozrieť modely Volvo XC40 B4 AWD, Volvo XC60 B4 AWD a Volvo XC90 B5 AWD. Nakoniec, pre jedného z vás je jedno vozidlo pripravené aj na skutočný víkendový test.

volvo xc 90 salon elektromobilov

Na akcii Salón elektromobilov 2020 Košice budete môcť vyhrať na víkend mild-hybridnú verziu Volvo XC60.

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste
23.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+