MojAndroid

Akcia Salón Elektromobilov 2020 Košice ponúka možnosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta elektromobility aj vďaka odborným prednáškam profesionálov z praxe. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť. Uskutoční sa v termíne od 4. do 6. septembra 2020 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Výstavná plocha veľkého nákupného centra dáva dostatok priestoru pre výstavu aktuálnych vozidiel z radov elektromobilov alebo plug-in hybridov a chýbať nebudú tiež stánky rôznych firiem z oblasti elektromobility. Prítomní tu tak budú odborníci, ktorí budú zastrešovať bohatý program prednášok. Zároveň však budú pripravení a plne k dispozícií aj na osobné rozhovory počas celého víkendu.

Elektromobil od Hyundai

Z pohľadu vozidiel prinesie dva aktuálne modely aj díler automobilov Hyundai, firma 3H AUTO. Priamo na akcii si tak budete môcť zblízka pozrieť jeden čisto elektrický model a druhý hybridný. Bohatú ponuku áut rozšíria o Hyundai Ioniq Electric a Hyundai Kona Hybrid. Zatiaľčo prvý menovaný zastupuje čisto elektrické modely automobilky Hyundai, druhý bude reprezentovať elektrifikované modely s hybridným pohonom.

Hyundai Ioniq Electric je jednou z dvojice plne elektrických áut v aktuálnej ponuke kórejskej automobilky. Ioniq Electric patrí medzi veľmi úsporné elektromobily, ktoré vzhľadom na kapacitu batérie ponúkajú dobrý elektrický dojazd. V podvozku je umiestnená lítiovo-iónová polymérová batéria s kapacitou 38,3 kWh elektrickej energie a termálnym manažmentom pre jej udržiavanie v ideálnych podmienkach aj v chladných mesiacoch. Normovaný elektrický dojazd je podľa WLTP 311 kilometrov.

Hyundai IONIQ

Vzhľadom na charakter vozidla je tu prítomná aj podpora pre dostatočne výkonné nabíjanie jednosmerným prúdom do 50 kW. Vďaka tomu je možné batériu nabiť na 80 % kapacity za približne 54 minút. Palubná nabíjačka na striedavý prúd podporuje maximálny výkon 7,4 kW, ktorá vysokonapäťovú batériu nabije do plnej kapacity za 5 hodín. Energia z batérií je dodávaná elektromotoru s výkonom až 100 kW a krútiacim momentom 265 Nm. Vďaka týmto hodnotám sa rozhodne nebudete musieť báť o dostatok výkonu.

Množstvo technológií

Model Ioniq Electric (test) je vybavený aj celou paletou asistenčných systémov pre čo najvyššiu bezpečnosť počas jazdy. Samozrejmosťou je adaptívny tempomat s funkciou Auto Stop / Štart, systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou chodcov a cyklistov alebo monitorovanie mŕtvych uhlov s asistentom na zmenu jazdného pruhu. Taktiež tu nechýba automatická jazda a udržiavanie auta v strede jazdného pruhu či sledovanie premávky v neprehľadných situáciach, napríklad pri cúvaní z parkovacieho miesta.

Hyundai Kona Hybrid

Elektrifikovaný model Hyundai Kona Hybrid je vybavený štandardným spaľovacím motorom, ktorý je ale podporovaný aj menším elektromotorom. Rovnako je tu prítomná aj batéria s nízkou, ale dostatočnou kapacitou elektrickej energie pre potreby tohto typu pohonu. Hyundai Kona Hybrid získava elektrickú energiu najmä vďaka rekuperácií pri brzdení, ktorá by bola inak premenená na teplo pri klasickom brzdení brzdovými doštičkami.

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste
29.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+