MojAndroid

Obchod Google Play je plný rôznych virtuálnych bánk a aplikácií pre správu financií. Len máloktorá sa ale orientuje na deti a mladistvých. Služba Revolut Junior je v tomto smere jedinečnou a konečne je dostupná pre slovenský trh.

Kontrolná aj vzdelávacia funkcia služby Revolut Junior

Platforma Revolut má po celom svete viac ako 10 miliónov zákazníkov. Založená bola v roku 2015 vo Veľkej Británii. Odvtedy spracovala celosvetovo viac ako miliardu transakcií s hodnotou vyššou než 100 miliárd dolárov. Hlavným účelom platformy je dať zákazníkom kontrolu nad tým, ako utrácať, investovať a posielať svoje peniaze bez vysokých poplatkov.

Revolut Junior rodič a dieťa

Od marca poskytuje v vo Veľkej Británii majiteľom kariet Premium a Metal službu Revolut Junior. Tá je určená ich deťom vo veku 7 až 17 rokov a rodičia cez ňu môžu kontrolovať ich utrácanie financií. Deti zároveň získavajú skúsenosti pre obdobie svojej finančnej nezávislosti.

Spustením tohoto produktu chceme pomôcť deťom rozvíjať ich finančné schopnosti. Teší nás, že môžeme tento produkt popri Slovensku spustiť aj v ďalších európskych krajinách. Diskusie o peniazoch obvykle začínajú doma a veríme, že finančné zručnosti sú získavané postupne na základe skúseností a pod dozorom rodičov, či zákonných zástupcov. Revolut Junior rastie s deťmi až do chvíle, kedy si môžu založiť v Revolute štandardný účet pre dospelých. V okamihu dosiahnutí plnoletosti a nezávislosti majú finančné zručnosti, vďaka ktorým sa môžu vyhnúť chybám, ktoré by mohli byť veľmi drahé.

Aurelien Guichard, Product Owner Revolut Junior

Ako služba funguje a čo ponúka?

Cieľom služby Revolut Junior je naučiť deti zodpovedne nakladať s financiami. Deti si ale samé účet v službe Revolut Junior nezaložia. Musí to za nich urobiť rodič alebo zákonný zástupca, ktorý sám používa aplikáciu Revolut. Rodičia tak môžu cez svoj vlastný účet Revolut dohliadať na to, ako ich deti peniaze utrácajú. Produkt sa skladá celkovo z troch časti:

  1. Aplikácie Revolut Junior, ktorá je navrhnutá pre deti.
  2. Sekcie v dospelej aplikácii Revolut, kde chodia rodičom oznámenia na uskutočnené finančné transakcie ich deti.
  3. Špeciálne navrhnutej karty Revolut Junior pre deti.

Zo svojej aplikácie rodičia prevádzajú deťom na ich účet peniaze, kontrolujú zostatok alebo nastavenie karty a transakcií. V tomto roku by mali pribudnúť aj ďalšie funkcie. Napríklad nastavenie pravidelne prevádzanej čiastky, určovanie finančných cieľov, možnosti sporenia, podrobné prehľady útrat alebo nastavenie limitov útrat. Neskôr pribudnú aj finančné návody pre deti, ktoré im pomôžu rozvíjať finančné zručnosti. Funkcie služby sú navrhnuté tak, aby sa do nej zapájali aj rodičia. Tým sa má podporiť v rodine dialóg medzi deťmi a rodičmi.

Aká je konkurencia Revolutu?

Vo svete existuje viacero virtuálnych bánk, ktoré poskytujú podobné služby ako britský Revolut. Nemecká banka N26 ponúka podobne kvalitnú aplikáciu a výhodné kurzy.  Pre prevod cudzích mien mimo eurozóny je najčastejšie odporúčaná Transferwise. Ak je pre vás dôležité hlavne platenie kartou v Európskej Únii a Veľkej Británii, tak môžete skúsiť Monese. No a pokiaľ ste patriot alebo máte jazykovú bariéru, tak je tu slovenská virtuálna banka 365.bank.

Revolut <18
Revolut <18
Developer: Revolut Ltd
Price: Free
  • Revolut <18 Screenshot
  • Revolut <18 Screenshot
  • Revolut <18 Screenshot
  • Revolut <18 Screenshot
  • Revolut <18 Screenshot
  • Revolut <18 Screenshot
Náš tip
EÚ zdražuje nákupy z Číny. Zasiahne aj malé zásielky
14.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+