MojAndroid

Anketa Smart Banka 2019 zaznamenala celkovo 57 799 hlasujúcich, čo predstavuje 177% nárast oproti minulému ročníku. Všetci hlasujúci pritom vyjadrili svoju sympatiu voči banke a hlasovali za jednotlivé funkcionality, ktoré sú podľa nich najdôležitejšie. Na základe ich hlasovania sme vyhlásili výsledky ankety. Teraz vieme, ktorá banka má podľa Slovákov najlepšie mobilné bankovníctvo.

Objektívne hodnotenie ankety

Výsledok a ocenenie SmartBanka roka vyplýva z komplexného systému SmartBanka INDEX. SmartBanka INDEX funguje už tretí rok. Je to bodové ohodnotenie smart funkcionalít, ktoré prinášajú banky vo svojom mobilnom bankovníctve. SmartBanka INDEX je zostavený na základe hlasovania v ankete SmartBanka z dvoch zložiek:

 • LOJALITA = pomer hlasujúcich, ktorí sú klientmi danej banky, k počtu hlasov získaných v otázke „Ktor​á​ banka m​á​​ podľa vás​ najlep​š​i​u​ mobiln​ú​ aplik​á​ci​u​?“
 • FUNKCIONALITY = jednotlivým funkcionalitám bola priradená váha na základe počtu hlasov, ktoré v ankete získali od hlasujúcich. Tzn., čím je funkcionalita pre ľudí dôležitejšia, tým väčšiu váhu a viac bodov banková aplikácia získa, ak túto funkciu ponúka.

Víťazné banky Smart Banka 2019

Aj tento rok boli ocenené štyri banky. Prvé tri banky získajú v oficiálnom hlasovaní a opäť bola odovzdaná aj Cena sympatie, ktorú získala banka s najväčším počtom hlasov v otázke „Ktor​á​ banka m​á​​ podľa vás​ najlepšiu​ mobiln​ú​ aplik​á​ci​u​?“.

Najlepšie bankové aplikácie majú:

 1. miesto: Tatra banka
 2. miesto: Slovenská sporiteľňa
 3. miesto: VÚB

Cena sympatie putuje do Slovenskej sporiteľne za aplikáciu George, ktorá túto kategóriu obhajuje aj z minulého roka.

Ocenené bankové aplikácie

Ocenené bankové aplikácie rozpoznáte veľmi jednoducho pomocou „nálepky“ s umiestnením v ankete.

Smart Banka Index – ako sa mení poradie bánk?

Smart Banka INDEX je živý nástroj, ktorý sa neustále mení, a to hneď v dvoch smeroch – na základe toho, aké funkcie aktuálne preferujú používatelia a zároveň tým, aké funkcie do svojich aplikácií pridávajú samotné banky. Je to objektívny systém, ktorý pomáha vyhodnotiť najlepšie mobilné bankovníctvo.

Vďaka tomu sa poradie v Smart Banka INDEXe môže kedykoľvek zmeniť, no v deň ukončenia ankety (15. marca 2020) vyzeral INDEX tak, ako môžete vidieť na obrázku hore.

Výherca smartfónu za 1000 €

Samozrejme, súčasťou ankety bola aj hodnotná súťaž. Každý hlasujúci, ktorý odpovedal na otázky v ankete a uviedol kontaktné údaje, bol automaticky zaradený do žrebovania o nový smartfón v hodnote 1000 € podľa vlastného výberu. Výhercom telefónu sa stáva Ján Nižnanský. Výhercovi srdečne gratulujeme a v dohľadnej dobe ho budeme kontaktovať. Všetkým ostatným ďakujeme za účasť.

 

26.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Jano

  Heh, ze najlepsia aplikacia je od TatraBanky? Ale 1. April je az buduci tyzden 😂 Sice aplikacia vyzera pekne, ale ked realne treba nieco vybavit, aj tak vas poslu na pobocku. Digitalnu banku si teda predstavujem inak. Co tak sa inspirovat v zahranici, tam to aj funguje 😉

  • Edds

   co take “realne” potrebujes vybavit ?
   a s cim vlastne porovnavas ? toto je anketa pre banky posobiace v SR, nikto nehovori ze celosvetovo… nejak si mylis pointu ankety…

 • Miroslav Sokol

  Stary za novy bolo v nay elektro

 • Michal Ďuris

  Presne s tebou súhlasím. Digitálna banka ale keď niečo chceš vybaviť musíš bežať na pobočku. No neviem podľa mňa toto nie je ani na 1 Apríl.

  • Bambulko

   Pises tu o revolute a pobocke ? Som zvedavy ako by si si zobral napr hypo cez pobocku revolutu ;)

   • Če

    Asi tak ako v hocijakej inej “Smart Banking” appke uvedenej v článku. Nijako. Sprostú akože ponuku (správu) ti pošle hocikto, ale reálne nič v appke nevybaviš… v Revolut som založil účet, vybavil kartu, založil účet na kryto a kúpil akcie… a nikde som nebol! Chápeš?

 • Če

  Smart Banka 2019 je napr. Revolut… a nie tieto tu paródie, čo Vám platia za PR a preto takéto ankety tu dávate… buďte odvážny a dajte tam aj bankové appky mimo SR :D

 • Daniel Lehocky

  To Bolo naposledy čo som sa zapojil do blbej ankety..

+